| KranKie a întrebat:

Salutare TPU Am un LG OPTIMUS ONE care a avut android 2.2.2 si la aplicatia Subway Surfers sau Jetpack Joyride nu merg zice ca nu este compatibil cu sistemul meu i-am dat update la vers de android si maxim e 2.3.3 i-am pus-o si tot nu merge aplicatiile acestea doua, restul imi merge dar astea sunt preferatele mele. Please HELP

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Probabil că jocul descărcat de tine NU era compatibil, depinde de unde l-ai descărcat...

Poţi descărca de la linkul :
http://android-core.com/......ktora.html

http://osandroid.com/en/549-subway-surfers.html

http://gallery.mobile9.com/f/2967847/?ref=3223

http://ro.games-for-android.com/......yride.html

http://en.games-for-android.com/......yride.html

Dacă nici acestea NU merg, atunci ai o "problemă" cu telefonul!

Toate cele bune.

| KranKie explică (pentru bursuc001):

Bine am sa incerc sa vad dar, Nu prea le am cu astea. am un USB cum fac bag USB in pc si celalalt capat in telefon si dupa aia? spune-mi pas cu pas, sunt greu de cap.

| bursuc001 a răspuns (pentru KranKie):

În general, când vrei să instalezi jocuri/aplicaţii, este INDICAT să descarci aplicaţii/jocuri DIRECT pe telefon!

Dacă le descarci întâi pe laptop/Pc şi apoi le copiezi în telefon e POSIBIL ca să NU le mai recunoască şi să NU ştie cu ce să le deschidă!

Chiar dacă NU ai internet inclus/credit pentru traficul de net, POŢI folosi conexiunea wi-fi!

POŢI să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc/laptop atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.

Astfel NU vei plăti trafic de net.

Traficul de net se plăteşte doar dacă foloseşti conexiunea de date 3G/GPRS.

Acest model de telefon ARE wi-fi; vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/lg_optimus_one_p500-3516.php

Deci, NU le copiezi folosind cablul de date USB, ci le descarci/instalezi DIRECT pe telefon.

| KranKie explică (pentru bursuc001):

Da eu foolosesc wi-fi pe telefon, de la routerul meu. Dar spune ca nu e compatibil. Am downloadat Subway Surfers de pe un site ( LG p500 ( optimus one ) si l-am downloadat, instalat iar cand incerc sal deschid zice ca procesul android.com etc etc s-a inchis in mod neasteptat. Incercati din nou.

| bursuc001 a răspuns (pentru KranKie):

Încearcă să instalezi DIRECT pe telefon, pe rând, jocul de la fiecare link de mai sus.

Care nu merge îl dezinstalezi, restartezi telefonul ( închizi şi deschizi telefonul ), apoi instalezi jocul de la următorul link.

Dacă nici unul nu va merge, atunci e o problemă din telefon.

| KranKie explică (pentru bursuc001):

Mda nu miau, mers am sa ma duc cu telefonul la un magazin de reparari dar spune-mi cumbar trebuie sa le.zic ce problema e. intereseaza-te putinhappy

| anonimus22222 a răspuns:

Ai procesorul prea slab la telefon. Funda?

| KranKie explică (pentru anonimus22222):

Nu am niciun procesor slab e de 0.6 ghz

| anonimus22222 a răspuns (pentru KranKie):

Da si trebuie de 0. 8ghz