| claussss a întrebat:

Salutare TPU, as dori sa-mi cumpar un telefon si nu ma hotarasc intre Nokia lumia 720 si Allview p5 alldro sau p4duo

1. Care este diferenta intre p5alldro si p4duo la soft, aplicatii, camera, rezistenta (cat de repede se strica)?
2. Care este mai bun Nokia lumia sau Allview?
3. Cat de bun este lumia 720 (rezista, are probleme la soft sau altceva)?
4. Ce ma sfatuiti sa aleg?
Daca doriti sa adaugati cat mai multe specificatii, chiar va rog m-ar ajuta mult, Va multumesc, Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Eclipse a răspuns:

Telefoanele Nokia mereu au fost foarte rezistente, dar daca vorbim despre un touchscreen Nokia este rezistent. dar asta nu inseamna ca poti juca fotbal cu el, iar sistemul de operare Windows este ok se misca foarte bine, dar este cam saracacios in aplicatii, daca doresti doar sa suni, sa trimiti mesaje, sa vizionezi video pe youtube, sa utilizezi gps este foarte bun, dar daca iti place sa mai joci cate un joc. paii. probabil ca o sa gasesti jocuri pentru el dar. ori o sa fie pe bani ori demo, Allview am eu un A4All ce pot spune este ok pentru pretul sau. [daca nu esti o persoana cu pretentii] iar daca urmaresti rezistenta la un smartphone ti-as recomanda Motorola, au telefoane destul de bune si mai ales rezistente la fel ca Nokia.

| claussss explică (pentru Eclipse):

Multumesc, dar la LUMIA navigarea pe internet e buna? de exemplu eu am nevoie sa stau pe facebook si yahoo messenger aceste 2 aplicatii merg? Si in legatura cu Allview daca tot ai, se misca bine? are probleme la soft? sau ceva de genu. Pe Allview aplicatiile le iei de pe googleplay? Merge yahoo mess si facebook pe Allview? Daca imi poti raspunde si la acest mesaj te rog.

| Eclipse a răspuns (pentru claussss):

Navigarea pe internet la Lumia este destul de buna si foarte "smoth" iar aplicatii ca facebook si yahoo messenger gasesti in magazinul lor de aplicatii [sunt gratis] iar in legatura cu Allview pe care il am da se misca destul de bine, dar trebuie sa precizez ca nu am instalat nici un joc sau aplicatie pe el, doar uptate-uri la aplicatii si sistem de operare, de ex modelul care il detin este Allview A4all are un procesor cortex A9 1 ghz memoria ram este putin mica de 256 cam asa dar nu mi se pare o problema fiindca telefonul se misca foarte bine chiar si cu memoria aceasta memoria interna este cam mica ce e drept dar daca ai un card de 4 gb este perfect, cardul meu este de 2 gb si nu am probleme, si nici erori nu am intampinat pana acuma, doar bateria tine cam putintel la mine de exemplu tine 3 zile si app chiar daca e 329 lei telefonul calitatea sunetului este destul de buna vocea la fel, nu am avut pana acum probleme cu wifi sau chestii de genu.

| Eclipse a răspuns (pentru claussss):

A da si am uitat sa-ti raspund si la intrebarea "sau ceva de genu. Pe Allview aplicatiile le iei de pe googleplay? Merge yahoo mess si facebook pe Allview? " da aplicatiile le descarci din googleplay foarte usor si majoritatea sunt gratis, iar aplicatia facebook si yahoo messenger pentru android [Allview] merg fara nici o problema

| claussss explică (pentru Eclipse):

Multumesc

| Eclipse a răspuns (pentru claussss):

Nu ai pentru ce.