| anonim_4396 a întrebat:

Detin un iPhone 6 de 16GB si am o problema. Recent a aparut in stanga in coltul de sus o pata neagra ( nu e foarte mare dar nu mi se pare normal sa apara ) eu am luat telefonul de la cineva care le vinde la un pret mai mic cum sa spun eu in loc sa dau 30 milioane pe el sau cat e am dat 27 original nou nout si nu mi a dat garantie dar a zis ca ma pot duce la el atunci cand am probleme. Intrebarea este are ceva daca i am facut jailbreak? Nu mi-l mai repara? Va rog sa ma ajutati intentionez ca maine sa il duc la persoana respectiva sad

Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Pai pata aia nu prea cred ca are legatura cu softul, poate a facut condens sau ceva, du-te la respectivul si vezi ce zice, da tu nu ii spune ca ai facut jailbreak, ca daca e tzaran prost o sa zica ca e vina ta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa dezactivez toate tweak-urile luate din cydia si sa ascund iconita laughing

| Tudy000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca s-ar prinde? Eh oricum fa cum crezi ca e mai bine happy