| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU!
Nu știam care dintre categoriile tehnologie sau telefonie s-ar potrivi pentru problema mea (scuze pentru asta). =)
Am un Huawei mate 20 si nu mai vrea sa încarce, cu încărcătorul vechi trebuia să-l așez într-o poziție dupa cerința lui sa încarce.
Am cumpărat inca două mufe sa vad dacă încărcătorul e problema, una de la Ffifo (type C), cealaltă de la Huawei (type C) super flash charge.
Ei bine nici una dintre astea două nu intră cat cea originală in telefon, desi n-ar trebui sa fie vreo diferență între ele.
Asta m-a lăsat puțin nelamurit, dar sa zic că poate atât ar fi trebuit se intre iar mufa incarcatorului vechi s-a lărgit iar cel mai probabil si portul telefonului este defect (stiu ca cel mai probabil ăla e).
De retinut ca l-am suflat de praf.
Daca portul telefonului este cauza ce ziceți merită să-l mai repar?

Răspuns Câştigător
| DarkAngel891989 a răspuns:

Salut.Eu zic sa mergi cu el la reparat mai mult ca sigur este de la mufa de incarcat.Saptamana trecuta am fost si eu la service cu un telefon (Samsung A40) sa ii schimb mufa de incarcare si a meritat..Reparatia costa 50-100 lei.
Zi faina sa ai!

| HaladinMoatherFukker a răspuns (pentru DarkAngel891989):

Nasol cu astea type C, înainte avea un Samsung cu port clasic puteam să-l iau și sa fac elice de elicopter cu el acum astea-s asa fragile la un an "treci cu el la reparat!"
Vezi tu se incarca mai rapid da tot plătești cu alt ceva.
Oricum mulțumesc frumos de răspuns, ziua bună!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este ca l-ai cam fortat tu. Mergi la service cu el.