| ioan4567 a întrebat:

Salutare tuturor, as dori o părere vreau sa imi schimb telefonul si sunt can nehotărât între iphone 14 pro max si Samsung s23 ultra as dori sa tin telefonul 3-4 ani

Răspuns Câştigător
| DaniTIRB a răspuns:

Clar S23 Ultra-ul este (aproape) echivalent cu iPhone 14 Pro Max, deci diferenta o sa fie la ce pret le gasesti. Daca chiar doresti un device Apple, recomand sa iei iPhone 14 Pro Max, daca esti indecis intre a alege aceste doua telefoane, asteapta pana in Septembrie anul asta pentru iPhone 15, la care foarte multi se asteapta la un design nou nout.

| DaniTIRB a răspuns (pentru DaniTIRB):

Vreau sa mai adaug si faptul ca cei care lucreaza la Apple, se asteapta la mici schimbari in design, chiar daca unii tech-media mentioneaza o posibilitate foarte mare de design refacut de la 0.

| DaniTIRB a răspuns (pentru DaniTIRB):

Mai adaug iarasi ceva, nu recomand sa tii un telefon pentru chiar 4 ani, mai ales daca e Samsung sau Apple, Apple isi pierde ff mult din valoare in 4 ani si Samsung-ul are sanse mari ca bateria sa explodeze dupa 2 ani (asta e garantia maxima a bateriei unui Samsung). Tatal meu are un S21+ si i-a explodat bateria. Explodat suna violent, in realitate se umfla super mult si e putinel periculos sa pui presiune pe ea. Indiferent de ce telefon iti iei, acesta dupa 2 ani necesita investitii, ai zgariat ecranul, battery health-ul e mic etc.

Răspuns utilizator avertizat