| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor!
Cum aflu dacă telefonul meu este original(Samsung Galaxy S4 GT-I9505)?

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Phone Info Samsung.
Glisezi spre dreapta, iti apare un meniu in stanga si de acolo te descurci.

| D3I3 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=0gZauof8bj8
Cam asta am găsit, poți căuta tu "Samsung fake vs. original " și, ocazional, poți adăuga și seria telefonului.

| NeculaiBogdan1212 a răspuns:

Apelezi la *#06# si iti va da IMEI-ul telefonului si verfica daca este la fel ca si cel de sub baterie si mai apeleaza la *#0*# este un cod care verifica ecranul, camera, senzorii si alte functii. La telfeoanel fake aceasta verificare nu functioneaza. Este valabil doar pentru Samsung. Sper ca te.am ajutat! Funda?

| Marialavinia95 a răspuns:

Cand il pornesti apare ® langa numele telefonului, daca apare e original.