| UnBaiat439 a întrebat:

Samsung S4 mini sau Allview p5 quad?

8 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Intrebarea asta a mai fost pus-o de inca cateva ori, si eu imi sustin ideea in continuare.
Samsung Galaxy S4 este mai bun deoarece are urmatoarele caracteristici :
Wireless şi reţea

LTE 4G
EDGE / GPRS (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz)
LTE Cat 3 (800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz)
HSPA+ (850 / 900 / 1900 / 2100 MHz)
Wi-Fi:802.11a/b/g/n/ac HT80
Wi-Fi Direct disponibil
BT 4.0 (PBAP, PBA, A2DP, AVRCP, HFP, HSP, OPP, SAP, HID, PAN, MAP, DI)
NFC disponibil
MHL 2.0
Compatibil KIES, KIES Air

Ecran

Full HD Super AMOLED
Adâncime de culoare 16 M
Dimensiune ecran 5 inchi
Rezoluţie 1920 x 1080

Memorie totala

Memorie 16 / 32 / 64 GB

Senzori

Accelerometru, Senzor Geomagnetic, Giroscop, Lumină RGB, Barometru, Senzor de proximitate, Gesturi, Temperatură şi Umiditate disponibile

Culoare

Culoare Alb ca gheaţa / Negru ca ceaţa.
Succes!

| DanielVălean a răspuns:

Samsung S4 Mini e mai bun.

| Nero a răspuns:

Allview e firma romaneasca care asambleaza telefoane cu piese chinezesti...100% s4 mini

| floppy98 a răspuns:

S4 mini...
pentru ca totusi alcumva tii in mana un Samsung decat un Allview
la buhnici te poti uita pe youtube Allview x1soul telefon de 1400 sacadeaza in real racing 3, si un mini 2 il duce mai greu da il duce mai bine laughing

mai bine un Samsung galaxy s4 mini parerea mea

| Axin_Luci_1984 a răspuns:

| mast3r a răspuns:

Samsung este dupa parerea mea cel mai bun producator de telefoane mobile din lume. Tu intrebi ceva de genul BMW seria 5 sau Dacia 1310 happy, deci daca vrei dacia 1310 mergi pe Allview

| alexxxutzzu a răspuns:

Allview sunt printre cele mai bune si ieftine telefoane

| Nero a răspuns (pentru alexxxutzzu):

Presupun ca ai un Allview si de asta consideri ca-i bun