| Streaja a întrebat:

Scuzati de off topic
Am un laptop Asus x55a si am o placuta de 4 gb ram ddr3 pe un slot iar in windows si in programe de computer specification imi arata ca am 4 sloturi dar eu am doar una.Mentionez ca nu am desfacut laptopul de tot, am desfacut doar 1 sfert, acolo am acces la placuta ram si placuta de wi.fi.Lamuriti.ma si pe mine va rog.Imediat sterg postul va rog nu il stergeti

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cel mai bine e sa verifici site-ul producatorului, unde scrie asa:
"DDR3 1333 MHz SDRAM, 1 x SO-DIMM socket for expansion up to 4 GB SDRAM"
Nu cred ca sunt 4 sloturi. Programele pot gresi.
In situatia in care curiozitatea e foarte mare, iti recomand sa apelezi la o persoana care are cunostinte IT si se pricepe sa deconecteze componentele din laptop. Nu e usor de scos, e mai greu de pus la loc si risti sa faci greseli care sa defecteze dispozitivul. Lucreaza cu cap, ca sa fie bine!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai intr-adevar 4. Dar la laprop sunt dispuse una peste alta si placuta de 4 gigaram care o ai tu acum este pe primul slot si nu le vezi pe celelalte.Cand mai ai ocazia, deschide capacul de la placute, scoate memoria si probabil o sa vezi si celelalte sloturi.