| Ateistu a întrebat:

Sony Xperia Z3 sau iphone 5s?
ce parere aveti?
stiu ca z3 nu este stabil ca iphone 5s
eu vreau ceva stabil dar si rezistent
stiu ca z3 e waterproof

11 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Z3 e vârful de lance al unei companii care nu produce doar două modele de telefoane, de câțiva ani. Sony produce telefoane de zeci de ani și chiar se pricep la asta. Iphone e doar un telefon de fițe, am folosit versiunile mai vechi și nu m-au uimit absolut deloc, fie și cu ecranul retina când a apărut. Nimic special, pe oricare ecran se vede textul. Cumpărând un Z3 cumperi de fapt un set întreg de servicii premium, faptul că are un "amărât de Android" nu îți spune și care sunt aplicațiile create doar pentru Sony și ce funcții găsești doar pe acest telefon. E un progres tehnologic adevărat, nu doar un miraj publicitar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iphone 5s este inca unul din telefoanele pe care se merita sa dai bani. E cel mai stabil sistem de operare si cel mai rezistent. Nu este waterproof, dar rezista destul de bine daca vorbesti la el in timp ce ploua sau ninge.

Eu am un iPhone de 4 ani si n-am avut nici o problema de genul cu el.

Despre Sony nu stiu prea multe, si evident ca sunt adeptul iPhone. Ceea ce pot spune este ca mai sus de iPhone 5s sa nu mergi pentru ca nu se merita. Banii ce ii dai pentru ce iti ofera urmatoarele generatii de iPhone sunt mult prea multi pentru niste servicii relativ slabe.

O zi placuta iti doresc.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ateistu):

Sincer, nu ar trebui sa aiba lag. Nici Android-ul, si nici Ios-ul. Singura problema pe care o vad ar fi ori conexiunea la internet, ori cel mai probabil softul. Multe telefoane tind sa fie depasite. De exemplu, un iPhone 5 ar trebui sa aiba ios5 pe el, si cel mai nou ios este 8. E evident ca nu va merge la fel de bine si de smooth cu un ios8 instalat pe el.

La fel si cu alte telefoane. Dar un S4 nu ar trebui sa aiba problema ce o descrii. Vorbesc serios, in afara de internetul care il ai, nu vad ce problema ar fi. Poate doar ceva de soft. Resofteaza-l ca nu e greu si ar trebui sa rezolve problema happy

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ateistu):

IPhone 5S nu este waterproof, dar exista o carcasa speciala ce il face waterproof. Este cam scumpa, aproape 3 milioane in magazin, dar se merita daca ai de gand sa-l folosesti sub apa.

Eu m-as duce pe 5s big grin

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ateistu):

Decizia iti apartine, my friend happy

| Deliiiia a răspuns:

Dupa analizarea caracteristicilor fiecaruia, Xperia Z3 mi se pare mai avantajos.

Răspuns utilizator avertizat