| Andra0101 a întrebat:

Stiti cumva vreun cod care respinge automat apelurile private?

Răspuns Câştigător
| AlexL28 a răspuns:

Ok, m-am uitat in setari la Android KK Stock si nu are optiunea asta, cel putin din cate vad eu, LG a adougat o astfel de optiune, dar probabil ca ai fi gasit-o daca aveai LG, oricum, eu voiam sa vad mai intai daca nu o ai in setari pentru ca o optiune inclusa in sistemul de operare e de obicei mai buna ca orice aplicatie. Dar sunt multe aplicatii care pot sa faca asta, uite un link, dar daca asta nu-ti place scrie in Play Store "call block" si o sa-ti dea mai multe aplicatii.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist

15 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Daca ai Android, atunci s-ar ptea sa ai optiunea asta in setari, cauta bine. Daca nu ai, downloadeaza o aplicatie pentru asta, sunt multe in Google Play Store.

| Andra0101 explică (pentru AlexL28):

Da,am Android si am cautat, dar nu gasesc..Este doar de respingere automata pentru necunoscuti, adica doar pentru cei care ma suna cu numar privat?
Si ai putea sa imi dai exemplu de o aplicatie din Google Play? te rog.

| AlexL28 a răspuns (pentru Andra0101):

Ce versiune de Android ai? Daca ai KitKat, ma uit in setari sa vad sigur daca e sau daca ai telefon LG, si in cazul asta te pot ajuta, daca nu ma uit sa vad vreo aplicatie, fiindca pentru alte versiuni de ANDROID nu stiu daca este sau nu.

| Andra0101 explică (pentru AlexL28):

Am Samsung Galaxy Express 2 si android de versiune 4.4.2

| Andra0101 explică (pentru AlexL28):

Am cautat aceasta optiune, nu o gasesc, dar voi mai incerca

| AlexL28 a răspuns (pentru Andra0101):

Despre TouchWiz nu stiu, fiindca nu am avut Samsung niciodata, dar s-ar putea sa aiba, Optimus UI de pe LG seamana cu TouchWiz si de asta zic, dar daca nu gasesti poate nu e, atunci instaleaza o aplicatie, oricum va functiona happy

| Andra0101 explică (pentru AlexL28):

Am descarcat-o. si acum se vor respinge apelurile private? Sau trebuie sa mai activez ceva?

| AlexL28 a răspuns (pentru Andra0101):

Nu am aplicatia, dar din cate am vazut in screenshot-uri, are o optiune mica in sectiunea "Call" cred, pe care o bifezi si gata, apoi poti incerca sa te suni singura cu privat de pe alt telefon sa vezi daca functioneaza. Dar uita-te putin prin aplicatie sa fi sigura ca ai facut ce trebuie.

| Andra0101 explică (pentru AlexL28):

Am cautat optiunea sa resping apelurile private in setari apel, altundeva presupun ca nu am unde sa caut. daca da, spune-mi tu unde. poate mai stii ca vad esti foarte bun in acest domeniu...bravo tie!

| Andra0101 explică (pentru AlexL28):

Eu mi-am activat o optiune de repingere pentru persoanele necunoscute, dar nu stiu daca include si persoanele care ma suna cu numar, dar care nu am numarul lor de telefon.

| AlexL28 a răspuns (pentru Andra0101):

Nup, doar acolo putea sa fie, sau poate ar mai putea fi la "Securitate", cum ziceam, n-am folosit niciodata un TouchWiz si chiar nu stiu cum sau jucat cu setarile, oricum, aplicatia ar trebui sa functioneze.

| AlexL28 a răspuns (pentru Andra0101):

Pai suna-te singura si o sa afli happy
Acum trebuie sa plec, succes oricumwinking

| Andra0101 explică (pentru AlexL28):

Nu este nici acolo. Eu mi-am activat o optiune de repingere pentru persoanele necunoscute, dar nu stiu daca include si persoanele care ma suna cu numar, dar care nu am numarul lor de telefon.

| Andra0101 explică (pentru AlexL28):

Da, oricum mersi mult...esti tare..mersi mult mult. si eu trebuie sa plec. Vei primi si o funda mare din partea mea. Multumesc pentru toate informatiile! Bravo tie!

| AlexL28 a răspuns (pentru AlexL28):

Ok, m-am uitat in setari la Android KK Stock si nu are optiunea asta, cel putin din cate vad eu, LG a adougat o astfel de optiune, dar probabil ca ai fi gasit-o daca aveai LG, oricum, eu voiam sa vad mai intai daca nu o ai in setari pentru ca o optiune inclusa in sistemul de operare e de obicei mai buna ca orice aplicatie. Dar sunt multe aplicatii care pot sa faca asta, uite un link, dar daca asta nu-ti place scrie in Play Store "call block" si o sa-ti dea mai multe aplicatii.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist

| Bocancioi a răspuns:

Imi pare rau dar nu exista nimic care poate sa respinga automat apelurile private. Sper ca te am ajutat, acum imi dai funda te rog?