| mernush a întrebat:

Sunt in mod recovery pe iphone si am incercat orice
va rog mult ajutati-ma nu mai stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| oioneko a răspuns:

Cauta pe net tinyumbrella, deschidel dupa ce il descarci conecteaza iphone-ul, asteapta sa ti-l recunoasca, dai click pe device-ul tau si dupa dai click pe fix recovery.

| mernush explică (pentru oioneko):

Am incercat sa il descarc dar zice ca no jvm could be find on your system please define.......si asa mai departe

| oioneko a răspuns (pentru mernush):

Ai dat start la SHS server presupun la tinyumbrella?
Anyway daca tot ai pe ecran recovery mode, incearca sa resoftezi cu itunes, asta daca nu ai avut iphone-ul deblocat, sau daca nu ai nevoie de deblocare pe el.
Iti va spune itunes cand bagi iphoneul ca a detecat un device in recovery mode si daca vrei sa il recuperezi, dai acolo recovery si dupa il lasi sa isi faca treaba.

6 răspunsuri:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Ce iPhone ai? Ce versiune era? Avea jailbreak? Era deblocat? Ai incercat update prin wifi sau itunes? Cum a ajuns asa?

Daca telefonul nu a fost codat in retea, conecteaza-l la iTunes si da-i restore. Dupa restore trebuie activat cu cartela pe care telefonul este codat sau cu orice cartela in cazul in care nu este codat.

Daca nu te descurci, contacteaza in service specializat iPhone Apple

http://www.servicegsm.info/service-reparatii-iphone/

http://www.service-iphone.info/service-iphone/

| mernush explică:

Orice sa il scot din recovery

| Marin_Ciprian_1977 a răspuns:

Sigur este in recovery? sau DFU sau PWND DFU? ce apare pe ecran?

| mernush explică (pentru Marin_Ciprian_1977):

Un cablu usb indreptat spre semnul de la itunes