| TrixiLestrange a întrebat:

Telefonul meu (Allview p5) nu imi mai citeste cardul de memorie de 4 Gb. Aveti idee ce pot sa ii fac?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Întâi verifică cardul în alt telefon, ca să fi sigur că NU este defect.

Apoi, încearcă să formatezi cardul din Meniul telefonului sau de pe Pc ( cu telefonul conectat prin cablul de date USB ).

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ai pus cardul invers ori este un pic prafuit. Ce trebuie sa faci este sa stergi un pic cardul de tricoul tau si sa il pui inapoi. Daca nu merge du-te la service

| CosminC86 a răspuns:

Incearca sa formatezi cardul.

| Andrei1099 a răspuns:

Incearca alt card sa vezi daca pe ala il citeste, iar daca il citeste, cardul de 4 e ars, dar daca nu te duci cu el la service.

| AlexandruC98 a răspuns:

Cel mai bine du-te-n service cu el, ei te ajuta si gratis, nu au voie sa ceara bani daca ai garantie big grin