| GigiDurul a întrebat:

Tinand cont ca folosesc smartphone-ul predominant pentru retelele de socializare, Youtube, jocuri si uneori fotografii, care dintre urmatoarele modele ar fi mai bun pentru mine: s8, a8 2018, a50, a70?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nici unul. Arunci cu bani pe geam, efectiv. Ai Xiaomi Mi 8 la vreo 1700 RON. Daca fotografii bagi doar "uneori" te poti uita si la Pocophone F1 sau Huawei P30 Lite. Samsung au ramas nesimtiti in continuare cu preturile si efectiv nu are sens sa ingropi bani in ei...

| Wr3nch a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nesimtiti da macar primesti update la Android. Daca iei Huawei ramai cu Pie pe viatalaughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

Nu, nu ramii. Exista LineageOS si altele de genul, plus ca se prea poate sa o dea cotita Trump daca vin si chinezii cu un ban similar pe Microsoft, Apple si Google, care fac ceva bani pe piata lor. Iar legat de halul in care da Samsung update-uri, sa avem pardon. Eu am luat Xiaomi Mi A1 la lansare cu Nougat pe el. Am primit Oreo, am primit Pie. Cu putin noroc, o sa primesc chiar si Android Q. Toate venind cu mult mai repede fata de telefoane Samsung lansate in aceeasi perioada. Restul e can-can.

| uutigrgbc44 a răspuns:

S8 clar