| anonim_4396 a întrebat:

Dintre rețelele de socializare, majoritatea oamenilor folosesc doar Facebook, WhatsApp și Instagram și YouTube (chiar dacă eu nu o consider rețea de socializare) sau mai sunt și altele folosite de majoritatea oamenilor?

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai mai sunt, dar nu asa folosite.

Uite aici niste statistici: https://www.statista.com/......-of-users/

| SG1995 a răspuns:

Same, ma rog doar că numai folosesc whapp ci Telegram.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

De ce?

| Furnicuta000 a răspuns:

Tik Tok e foarte popular, cred ca i-a luat locul Instagramului. Eu stau mult pe Fb, Insta, Youtube si Tik Tok. In SUA de ex e foarte popular Snapchat.

| anonim_4396 explică (pentru Furnicuta000):

Man, dar cred că și în România e foarte popular. Eu nu îl folosesc, dar dacă te uiți pe YouTube la videoclipuri cu titlul "Ce se află în telefonul meu", toți au Snapchat, Twitter și Pinterest. Eu nu înțeleg de ce e așa folosit Snapchat.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu stiu. Dar am vazut multe filmulete pe Youtube cu americani care cunosteau oameni noi si de fiecare data schimbau intre ei contul de snapchat nu nr de tel nu Instagram nu Facebook. Cred ca whatsapp e popular mai mult la noi in tara, alte tari nici nu au auzit de el

| anonim_4396 explică (pentru Furnicuta000):

Nu cred ca doar la noi în tara. Hai sa fim serioși, totuși are 2 miliarde de utilizatori ca YouTube.

| anonim_4396 explică (pentru Furnicuta000):

Eu despre Waze am aceeași impresie pe care o ai tu despre WhatsApp. Nu cred ca în tarile dezvoltate e mai folosit Waze decat google Maps.

| mastadont a răspuns:

E adevărat că cele menționate de tine sunt cele mai utilizate însă sunt și altele pe care merită să le folosești. Mie personal îmi plac discord, redit și quora.

| dezvoltarepersonala a răspuns:

Lux Pedia este un canal de YouTube de unde te poti inspira pentru a avea o viata de succes. Vei gasi atat clipuri despre dezvoltare pe plan personal cat si pe plan financiar. Aici gasesti 5 MODURI prin care RETELELE DE SOCIALIZARE ne influenteaza:
https://youtu.be/giY0szYnb4I

Nu uita sa te abonezi daca iti plac videoclipurile happy