| iuliana24 a întrebat:

URGENT!
Buna TPU. am nevoie de ajutorul vostru. Mi-am luat telefonul Huawei P9 Lite si daca vorbesc cu cineva la telefon si o a doua persoana vrea sa ma sune, nu imi arata si acelei persoane i se inchide automat apelul catre mine. Cum fac sa nu mai fie asa?

13 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Trebuie sa activezi opțiunea apel in asteptare din setarile telefonului

| iuliana24 explică (pentru LTAA):

Daca poti sa fi mai explicit te rog. Adica unde trebuie sa apas. Ca intru si ma uit la setari dar nu imi arata asa cum spui tu

| florinmuresan91 a răspuns (pentru iuliana24):

Intri la setari apoi la setari apeluri iar acolo o sa ai mai multe optiuni printre care si apel in asteptare il activezi si gata

| georgianasiiulia a răspuns:

Huawei sunt telefoane chinezesti bune de aruncat la gunoi.

| LTAA a răspuns (pentru georgianasiiulia):

Care este ultimul model Huawei pe care l-ai atins?

| georgianasiiulia a răspuns (pentru LTAA):

P9 lite

| LTAA a răspuns (pentru georgianasiiulia):

Si care sunt argumentele pentru care consideri ca este un gunoi? Eu am un P9 si sunt multumit de el.

| georgianasiiulia a răspuns (pentru LTAA):

Dupa o luna deja poti sa il arunci. happy

| LTAA a răspuns (pentru georgianasiiulia):

Are juma de an deja boss. Si actualizare la Android 7.
Ai fi putut incepe enumerand problemele pe care le-ai intampinat cu respectivul P9 Lite si cum ai incercat sa le rezolvi.

| georgianasiiulia a răspuns (pentru LTAA):

Nici nu am incercat sa le rezolv este un telefon chinezesc si punct.

| LTAA a răspuns (pentru georgianasiiulia):

Vezi ca te asteapta Apple sa le cumperi noul telefon

| georgianasiiulia a răspuns (pentru LTAA):

Cune are bani sa cumpere noul Iphone.

| BogDBF a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=OMKrwt9iHHg

Uite un video de 30 de secunde de pe Youtube, foarte explicit, in care iti arata exact cum sa activezi apelul in asteptare.