| elletrocs a întrebat:

Va rog ma puteti ajuta?
am un Samsung galaxy j5 2017 care ruleaza cu un Android 7.0 si as vrea sa stiu cum se seteaza ecranul sa se roteasca in aplicatii
ma puteti ajuta

Răspuns Câştigător
| Kinda a răspuns:

Salut, trebuie sa tragi bara de sus si acolo ai optiuni mai multe cum ar fi wifi etc, acolo gasesti si metoda sa se invarta care il poti activa sau dezactiva, acum depinde si de aplicatii, difera de la una la alta.

| elletrocs explică (pentru Kinda):

Dar nu merge asta!
am incercatt

| Kinda a răspuns (pentru elletrocs):

Inseamna ca aplicatia respectiva nu are functia de a se roti.

| elletrocs explică (pentru Kinda):

Nici in chrome si YouTube? ok.

| Kinda a răspuns (pentru elletrocs):

Youtube da are, daca nici asa nu iti merge reporneste, daca nici asta nu ajuta atunci fa un restart din fabrica, adica sa resetezi totul trebuie sa intri la setari - despre telefon - reinitializare - revenire la setarile din fabrica, si presupun ca ar trebui sa functioneze, ai luat in calcul ca ar putea fi si fals telefonul? daca e nou iti recomand ca daca ai facut tot ce am zis eu si tot nu merge atunci sa mergi la garantie si sa le spui, dar dupa revenirea la setarile din fabrica sunt sigur ca o sa mearga.

| elletrocs explică (pentru Kinda):

Am rezolvat eram eu chior.

| Chilian_Ionut_1999 a răspuns (pentru elletrocs):

Spune-mi si mie cum ai facut