| Furnicuta000 a întrebat:

Am un iph 6 plus, e cumparat de la cineva cu un an in urma. Bateria tinea foarte putin asa ca m-am dus la un service sa o schimbe si cred ca avea baterii din alea chinezesti ca nu a fost cine stie ce imbunatatire (adica de exemplu daca umblu pe el se descarca de la 100 la 60 foarte repede si cand ajunge la 59 sta asa vreo 30-40 min, in total tine 5-6 ore daca stau non-stop pe tel, fara jocuri).
Acum as vrea sa ii schimb iar bateria dar cu una originala care am auzit ca se gaseste doar din dezmembrari. Si vreau sa merg la un service autorizat, am vazut ca sunt cateva in Bucuresti si scrie ca e 200 lei. Sa dau banii astia? E posibil sa nu fie nicio imbunatatire? Chiar folosesc baterii originale? Unde ma sfatuiti sa merg? Imi place telefonul asta si vreau sa il salvez.
Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Bateria unui iphone e o catastrofă.
200 e furt.
E normal in România.
Dacă ai puțin creier iți cumperi un Android cu o baterie ok și renunți să te mai dai șmecher cu iphone. E o prostie și iți cheltui banii anapoda.

| Furnicuta000 explică (pentru gelu1970):

Mi-am luat Android si da, are o baterie mult mai buna, dar imi place mai mult IOS de asta vreau sa salvez acest iPhone. Si stiu ca nu au baterii prea bune dar am prieteni cu iPhone care stau toata ziua pe jocuri si Youtube fara probleme, altii stau numai cu incarcatoarele dupa ei, deci nu e o regula. Si nu e vorba de smecherie sau de cat creier am eu.
Foarte util comentariul tau, bravo!

| Furnicuta000 explică (pentru gelu1970):

Da, ai vreo problema cu asta? Cu ce drept imi zici tu mie ca nu am creier? M-am legat cumva de gusturile tale cu privire la Android? Puteai sa iti exprimi parerea si fara sa jignesti. Ce sa zic, esti foarte destept.
Sarbatori fericite!

| gelu1970 a răspuns:

Iți place mai mult iphone ca să fii in rând cu prostimea care e in jur.
Un Android iți oferă aparte de baterie, o mulțime de avantaje.
Cine are creier apreciază asta.
Continuă cu iphone. Meriți.
O seară bună.
Comentariile mele nu sunt ca să jignească. Sunt pentru a deschide mintea și ochii. Insă din câte văd... uneori nu sunt șanse.