| Nustiunimica123 a întrebat:

Voi daca aveti un telefon si vreti sa ii puneti folie de sticla pe ecran... ii puneti voi sau va duceti la un magazin (gen Altex) sa ii puna cineva de acolo?

6 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Eu o pun de ani de zile singur. Cureti si degresezi foarte foarte foarte bine ecranul si iei orice fir de praf cu stickerul din dotare. Dupa pui folia si incepi sa scoti aerul din centru spre margini. Daca ai curatat bine nu ramane nicio bula de aer sau fir de praf

| literallythesamebruh a răspuns:

Este cam același lucru, nu este chiar atât de greu de aplicat.

| sdaads a răspuns:

Ce e asa greu sa pui o folie?

| Cristi72992859 a răspuns:

O pun eu, e usor de aplicat.
Pe Youtube sunt multe tutoriale de unde poti invata.

| hX613 a răspuns:

O folie de sticla poate sa o puna si un cimpanzeu cu jumatate de creier daca stie sa citeasca niste instructiuni

| Nustiunimica123 explică (pentru hX613):

Nu cred ca e vorba doar de instructiuni, ca e la mintea cocosului. E vorba de acuratete si cum absolut fiecare mm de folie sa fie pus EXACT unde trebuie. Nici mai sus, nici mai jos, chestii de astea