| terry123 a întrebat:

Vreau sa cumpar un telefon de pe okazii dintr-un magazin specific, are multe recenzii pozitive spune ca telefonul arata 10-10 si functioneaza perfect, singura problema la care ma gadesc e bateria, oare merita sa cumpar second?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Când cumperi sh iți asumi riscul de a lua și plasă.

| SomeBody12425356 a răspuns:

100 de lei sa schimbi bateria.
Dar daca e rezistent la apa si deschis pentru schimbarea bateriei nu stiu daca o sa mai reziste.

| NicolaeCristianAnonymous a răspuns:

Salut. Nu ar prea merita sa cumperi second deuarece eu am luat teapa o data si am luat un samnsung galaxy Young gt-s6310N care il vindea unu la serviciu al talalui meu. mi l-a dat 2 zile de teste merge ok bateria tinea ok. Dupa vreo 2 luni mi s-a stricat când ma jucam un joc mi s-a restartat si a intrat in clonckworkRecoveryMode si am dat reboot now si tot ma intra in cwm ala. Clar era teapa si era si mai clar ca vinea fara cutie si fara incarcator. Daca vrei sa iei second hand trebuie sa ai incredere in acea persoana si in primul rand ca telefonul sa vina cu cutie si incarcator si dovada ca a fost cumparat de el si sa i intrebi neamurile si cei daca il cunosc sa-i intrebi daca sa ai incredere in el sau nu. Telefonul care l-am luat second era 50 de lei si cel mai probabil a fost furat si vandut cat mai repede cat mai ieftin telefonul or fi valorat azi 150 de lei si la dat la 50 de lei sa se schepe de el ca stie ca se va trezi cu mascati la el la usa.

| Vaicedilema a răspuns:

Da se merită dacă prețul este corect și funcționează cum ar trebui.

| Coconasu a răspuns:

Multe dinn bateriile nooi sunt de fapt refacute la gramada si e riscul de 30 la suta sa aiba mici defecte care se vor accentua in timp dar mai bine iti cumperi una noua decat una second nu poti sti cat de veche e si arata bine. Deaia zic înfățișare 0...