| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.Decii.Am / aveam 2 prietene : Alexandra si Dimitria.Eu pe Dimitria nu prea o suportam.Cand am terminat scoala,eu cu Alexandra am ramas in parc, a ramas si Dimi ( nu prea ramane in parc, de obicei) .Asa.Eu cu Alex nu voiam sa ramana, deoarece statea numai pe capul nostru si ne punea sa nu ne jucam cu restul colegilor.Eu mergeam in fuga catre mama ( care era in curtea scolii ) sa ii cer bani pentru inghetata.Ei bine...ea s-a dus la mama ei si i-a zis ca eu m-am plictisit de ea.Cand m-am intors in parc nu mai era, si am intrebat o fata ce a patit de a plecat.Ea mi-a zis lucrul de mai sus. Dimitria era o prietena de clasa si din fata blocului.Acum nu mai am cu cine sa ma joc afara si stau toata ziua in casa (as iesi afara, dar n-am cu cine sa ma joc, deoarece pana la 16 sunt singura acasa).Nu prea mai sunt copii afara (bine, sunt, doar vreo 2 de varsta mea, dar nu ma baga in seama).Ce sa fac? Ma plictisesc in casa.P.S : Am 11 ani, deci fara iesiri in parc, ca este prea departe.
Multumesc ca ati citit pana aici.

Răspuns Câştigător
| OmNom a răspuns:

Dac nu mai ai prieteni poti merge la verisori sau vara puteai merge la bunici sa stai poate iti faceai prieteni, sau poti gasi alte activitati sau hobby-uri poti face Origami din piese, bratari, scrie o carte, citi carti interesante, poti sa incepi sa te uiti la seriale daca te pasioneaza filmele, sa iti faci un blog sa intri pe Tumblr happy

9 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

Şi ce are dacă ieşi de una singură afară? Cu siguranţă îţi vei găsi prieteni noi.

Dacă nu ai chef să ieşi afară -deşi e o soluţie recomandabilă- poţi citi o carte. E o activitate care te ajută mai mult ca statul la TV sau PC.

| Kaℓi a răspuns:

Cum i-a venit ideea ca te-ai plictisit de ea? i-ai spus tu asta, sau ai lasat-o sa inteleaga, probabil...
Oricum spuneai ca nu prea o suportai, acum de ce te plangi?
Si unde e cealalta, Alex? "Eu cu Alex nu voiam sa ramana" cea cu care te aliasesi impotriva lui Dimi?
Si in final, ce treaba am eu sa-ti raspund la intrebare? ca n-am o solutie...
Bafta.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Nu ma aliasem in potriva ei.Doar ca ea era foarte egoista " sa stam numai cu ea ".

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Si nu ma plang ca nu mai sunt prietena cu ea, chiar imi pare bine, dar ea era egoista.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

I-a venit idea ca m-am plictisit de ea pentru ca eu fugeam si ea asta a inteles din fraza " Merg pana la mama" si am luat-o la fuga...

| Meow15 a răspuns:

şi de ce nu stai acum cu Alexandra?

| anonim_4396 explică (pentru Meow15):

Ea sta prea departe de mine.

| LivingLouder a răspuns:

Pai daca nu o suportai de ce iti pare rau ca nu mai stai cu ea?

| anonim_4396 explică (pentru LivingLouder):

Nu imi pare rau ca nu mai stau cu ea.Imi pare rau ca nu mai am cu cine sta afara.