| bxxt a întrebat:

Ati putea trai fara calculator si televizor?

Răspuns Câştigător
| Gândac a răspuns:

laughingSincer? As putea trai.
Nu as putea trai fara mancare, fara oxigen, fara aahee hee.
Fara parinti straight face.

Dar fara astea da.
Chiar daca acum mi se pare imposibil chestia asta laughing
Si ma mai gandesc cateodata ce au facut bunicii si stra-bunicii nostri laughing.

Daaar, doamne ajuta sa nu se intample sa fiu nevoita sa traiesc fara laughing.

Caa de la criza asta, nu stiu la ce sa ma astept laughing
Pa-pa!happy

77 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sa zic ca as rezista o saptamana, dar dupa o saptamana incep sa delirez!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Poate ca fara calculator da, ca am mai trait asemenea vremuri, dar fara televizor nu!

| anad a răspuns:

Am rezistat in concediu, dar am fost la plaja, in excursii si nu am avut cand sa le simt lipsa. Acasa, insa, cred ca mi-ar fi foarte greu sa renunt la ele! Nu cred totusi ca as putea! Ar trebui sa imi schimb total obiceiurile si sa-mi gasesc alte preocupari care sa ma capaciteze in timpul meu liber!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sunt alte lucruri mai importanta decat calculatorul sau tv. Important este sa fim sanatosi si sa avem o viata cat mai frumoasa.

| lol1232 a răspuns:

Buna hai ca mai mere fara Tv dar fara pc nu in nicun caz dar tu cum alegi?big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Probabil ca te poti obisnui, daca ma gandesc bine in copilarie nu am avut asa ceva si am supravietuit (acum am 58 de ani). Nu o sa fie usor dar cred ca este posibil.

| IrinaAndreea a răspuns:

Ar fi putin greu la inceput, dar categoric se poate. Am experimentat anul trecut vreo 4 luni (exceptand cateva weekend-uri).

| cristianorudi7 a răspuns:

Nu prea

| Minks a răspuns:

Da, dar mi-ar fi greu sa ma obisnuiesc.

| pwp a răspuns:

Sincer, nu prea cred!

| LuS[z] a răspuns:

Da.Cu siguranta da.Sunt lucruri materiale usor dispensabile.

| тøхх a răspuns:

Nuuuuuuuuuuu! :-x

| IIIx333III a răspuns:

Niciodata!

| Sconcsiş a răspuns:

Nu, nu, nu, in nici un caz worried

| Suzy a răspuns:

De ce nutongue

| PeAcE a răspuns:

Fara calculator cred ca as putea trai insa fara televizor nu cred. Adica mi s-ar parea prea de tot. Sau macar sa am unul dintre el... Fara amn2 nu cred ca as putea!

| Anileda a răspuns:

Da, as putea.

| madalicious a răspuns:

Mai mult ca sigur: NU. Deoarece, daca nu vad ceva animat cum ar fi un film, o telenovela, ci doar as citi carti, serios mi-ar fi foarte greu, deoarece in fiecare carte citita ar trebui sa incerc sa-mi imaginez cum era totul.Sau sa nu vorbesc cu cineva pe virtual, ci numai in lumea reala, m-as simti incompleta. Mai ales ca mi-am facut prieteni la care acum tin foarte mult, pe net.happy

| Angiutssa a răspuns:

Da.As sta in curtea din spate si m-as holba toata ziua la puii de gaina in timp ce citesc, ascult muzica la mp4 sau stau pur si simplu.Asta da viata. day dreaming

| missReckless a răspuns:

Da, nu sunt dependentă.

| αŁз a răspuns:

Nu Doamne Ferestehappy

| perusita a răspuns:

Foarte greu! la mine a fost stricat televizorul o saptamana si luam din obisnuinta telecomanda sa pornesc televizorul care era stricat.sad

| Simona a răspuns:

Da bineinteles! nu sunt dependenta de astfel de lucruri...
dar fara telefon chiar nu as putea rezista

| BughY a răspuns:

Da

| TwixulDrept a răspuns:

Nuu...
Toata ziua stau la calculator si tv
nu-s ce m-as face fara el :X

| FuunkiiieDoll a răspuns:

Nu straight face. nu as putea sa locuiesc intr-o casa fara televizor.hai ca fara calculator poate. dar nici fara calculator. straight face
dar poate ca daca i`as avea pe cei dragi alaturi de mine. as putea trai
in schimb daca as avea computer sh televizor. dar nu as avea pe nimeni langa mne.ar fi mai rau.ca sh cum nu as avea
oricum am sh TV sh computer sh pe parinti alaturi de mine love struck

| traficanta a răspuns:

Nu, chiar nu as putea trai I don't want to see Adica m`as obisnui la un moment dat dar. foarte greu:-s pai ce faci fara ele? traiesti in pustietatelaughing

| RazvanStefan a răspuns:

Daaa

| pengu a răspuns:

Da, bineinteles, mai ales fara tv, dar si fara calculator, mai ales la inceput as fi ca un dependent de droguri intrat in sevrajhee hee)