| LittleQween a întrebat:

Am un bilet de avion la Blue Air si am bagaj la mana, de 10 kg.
O prietena m-a rugat sa-i duc cateva cutii de pastile (nu necesita prescriptie), as vrea sa stii cam cate cutii/ pastile as putea sa pun in bagaj. Multumesc.

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu trebuie prescriptie cantitatea e mai putin importanta pentru carutas. Problema intervine la controlul vamal cat ai voie sa scoti din Ro si cu cat te primeste tara unde aterizezi. Ce e peste cantitatile permise de lege se considera ca faci comert ilegal.