| ßєtyPєтяσηєℓα a întrebat:

imi dati va rog un sfat pentru o persoana in ultima vreme este mai mereu trista, neinteleasa de nimeni..etc, va rog nu mai judecati, daca vreti sa dati niste sfaturi sau incurajari frumoase va multumesc, daca nu nu va mai obositi sa radeti de unii...

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, pe mine m-a ajutat foarte mult sa citesc articolele de pe un blog de dezvoltare personala. Probabil prietena ta e nemultumita de ceva. Totul in viata pleaca de la a te dezvolta ca persoana, a fi multumit de tine.
Deci iti voi da link-ul arhivei blogului si sper ca prietena ta sa gaseasca niste titluri care sa o intereseze.
http://florinrosoga.ro/blog/arhiva/
Printre aceste titluri se afla si: citate motivationale, imagini motivationale, motive sa mergi mereu mai departe.
Deci asa cum ai cerut, incurajari pentru ea. Le poti citi si sa o incurajezi chiar tu.
Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
lumea iti spune sa fii aproape de tine insuti vad laughing
iti recomand sa iti cauti de treaba ceva care sa iti ocupe timpul si sa nu te mai gandesti la lucrul care te necajeste pentru ca autocontrolul nu prea functioneaza, din propria experienta stiu astahappy

| Zoey112 a răspuns:

Incerca sa afli de ce este trista si dupa ajut-o sa rezolve problema respectiva. trebuie sa ii fi alaturi in momentele grele daca esti un prieten adevarat si sa incerci sa o inveselesti si sa o intelegi

| Lynnfield a răspuns:

Să se facă EMO, îi va prinde bine.

| alejandra22 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa ii arati ca o intelegi sa o convingi ca nu e singura sa stie ca se poate baza pe tine sa o incurajezi in tot cea ce face mai ales daca stii tu ca e un lucru bun PS si sper ca nu e vorba de tine.

| iosif2000 a răspuns:

Fii alaturi de ea si fa ce crezi tu de cuviinta ca e bine pentru ea, nu imi pot da cu parerea pentru ca nu stiu nimic despre ea, dar totusi daca esti alaturi de acea persoana, un singur cuvant frumos sa ii spui sunt sigur ca o sa se simta mult mai bine.A si nu ai nevoie de 1000 de prieteni falsi cand poti avea 1 si bun, deci fii tu acea persoana buna pentru ea si ajut-o, iar despre lume ea vorbeste dar nu trebuie bagata in seama chiar deloc, unele persoane chiar nu merita sa le dai atentie, atata timp cat tu ai o parere buna despre tine restul nu conteaza happy.

| Lunetistul1 a răspuns:

Viata este prea scurta pentru a fi trist si, daca este trist din cauza unui lucru mai vechi, il sfatuiesc sa nu mai traiasca in trecut, ci in prezent.

| alejandra22 a răspuns (pentru Lunetistul1):

Nu poate trece asa pur si simplu trebuie sa-si rezolve problemele (parerea mea)

| JustAAnswer a răspuns:

Si eu trec prin aceeasi situatie dupa ce...
Fata pe care o iubesc mi-a spus si ea ca ma iubeste si eram in culmea fericirii si peste 2 zile s-a bagat cu altu...
Este foarte bine sa nu te mai gandesti la asta si sa incerci sa iesi cu prietenii... Sper ca ti-am fost de ajutor:**