| GyoLove a întrebat:

Ziua mea se apropie este pe 21 august. Stiti ce meniu as putea avea? si ce jocuri/activitati am putea juca pentru a nu ne plictisi? Si ce melodii de petrecere/aniversare stiti? Si cu ce imbracaminte spune-ti ca m-as putea imbraca? Si ca, coafura, ce fel mi-as putea face parul? am parul lung pana aproape de fund. Iar ca machiaj si manichiura ce spuneti, cum m-as putea face? Precizez ca culoarea ochilor mei este albastru. Multumesc mult. Funda. P.S. - fac 14 ani

11 răspunsuri:
| Vibrations a răspuns:

Coafură, machiaj, manichiură, 14 ani... hm, ceva nu se potrivește.

| IMS a răspuns:

Vaide capul tau...1 ai gresit categorie, 2 site-ul(draga mea vreau sa iti mentionez ca nu suntem pe pitzi.com) 3. 14 ani?laughing Meniu? Machiaj? Manechiura? Degeaba oricum colegii/prietenii tai nu vin decat sa se distreze nu sa te admire pe tine si daca de la 14 ani ai nevoie de asa ceva...ma gandesc la 18 ce vei face?laughing Du`te in parc, la cofetarie fa`le cinste cu pizza sucuri si distrati`va cat mai mult, iar cat despre imbracaminte ceva frumos ca e ziua ta normal, dar renunta la machiaj si alte cele ca nu isi au rostul la varsta ta. Pupici, Bafta!happy

| GyoLove explică (pentru IMS):

In primul rand nu am cerut comentarii rautacioase, daca vrei sa ma ajuti ma ajuti, daca nu, nu. Pana la urma e problema mea ce fac. Eu doar am cerut parerile despre tot ce tine de petrecere, nu am cerut pareri gen: la 14 ani? machiaj? vai de capu tau. Nu! Multumesc pentru sfat, dar nu cred ca isi are rostul sa facem atatea comentarii.

| GyoLove explică (pentru IMS):

Aaa,si inca ceva. Esti aproape de o varsta cu mine, si nu cred ca esti in masura sa imi spui mie ce sa fac. 1. Iti zic eu ca nu am gresit categoria. 2. Intrebarea mea (pentru cunostinta ta) nu este de pitzi. 3. Eu ma machez doar la cateva petreceri, si ce ti se pare asa ciudat ca vreau sa imi fac manichiura si sa ma gandesc ce meniu sa iau? Este ziua mea este perfect normal sa ma gandesc la astea. Ca doar eu nu ma machez in fiecare zi.

| IMS a răspuns:

Nu suntem chiar asa de app la varsta, hmmm ma rog oricum gandesc mai bine ca tinewinking

| IMS a răspuns:

Pacat ca nu te cunosc sa vad si eu cat de rau vei ajunge continuand asa happy

| IMS a răspuns:

Da,poate prin mesajul meu te-am jignit spunand lucrurilor prea pe nume, dar tu nu ai vazut in mesajul meu decat lucrurile mai putin frumoase. Poate ca nu este mare diferenta intre noi, dar eu gandesc altfel(nu spun ca mai bine sau mai rau, doar altfel). Gandeste-te putin la tot ce ti-am spus si lasa fitele si toate chestile astea ca nu sunt frumoase la 14 ani.Din cat am vazut in poza aceea esti foarte frumoasa, fi si naturalahappy.Eu mi-am spus doar parerea. Sper sa iti gasesti tinuta mult dorita, dar poate vei tine cont si de sfatul meu.Nu te costa nimic daca vei incerca lucruri noi, si daca o vei face anunta-ma si pe mine.Succes! Pupici.
P.S (Gandeste-te ca vei mai avea si un majorat de sarbatorit, lasa-l pe el sa fie special)Cand ai implinit tu 14 ani nu isi va aminti nimeni, dar cand vei implini 18 daca faci tot ce ai scris mai sus isi vor aminti toti frumos de elhappy

| GyoLove explică (pentru IMS):

O sa fie o mare diferenta intre varsta de 14 ani si 18 ani. La 18 ani, la majorat o sa fiu mult mai bine machiata si imbracata. Doar nu vrei sa imi spui acum ca la varsta de 14 ani tu crezi ca o sa ma dau cu o multime de farduri si ca o sa arat extravaganta. Nu-i chiar asa. Pur si simplu o zi speciala pentru mine, o sa imi scot si buletinul si pur si simplu prefer sa ma machez si eu putin, ca doar nu imi scot ochii cu machiajul. Pana la majorat mai este cale lunga, si in plus atunci o sa gasesc alte tinute mai adecvate pentru varsta de 18 ani si un macheaz mai potrivit. Si nu e cazul sa facem prea mult tam-tam ca ma machez si eu un pic la petrecerea mea. Pana acum nu am mai fost machiata la vreo petrecere, nici macar la a mea. Si in plus, eu decid ce fac, asa ca nu mai are rost sa o lungim atat.winking

| IMS a răspuns:

Da ca vad ca nu intelegi la ce ma refer...aici nu ma refeream la machiaj, dar na ce sa intelegi tu.

| GyoLove explică (pentru IMS):

Inteleg foarte multe sa stii. Dar tu nu intelegi absolut nimic din ce incerc eu sa iti spun. Dar in fine. Ai vorbit destul asa ca incheiem discutia.

| spukos a răspuns:

Buna, iti pot recomanda un site cu manichiura de unde te poti insipra in a alege o manichiura si o pedichiura frumoasa http://www.jocuricumanichiura.ro