| DeniiDenisa a întrebat:

Ce parere avetidespre limba engleza? cel mai frumos raspuns: fundiita`happy

Răspuns Câştigător
| LaYeR a răspuns:

Limba engleza a devenit o limba fundamentala, nu sti engleza, nu existi...cam asa este in ziua de azi, cand te uiti la un video pe youtube sa zicem si respectiva persoana face o gluma, daca foloseste un cuvant in engleza pentru unii gluma nu are nici un sens, e printre cele mai folositoare materii care se invata in scoala, eu unul fac engleza din clasa a 3-a plus pregatire inainte, mia prins foarte bine. Totusi daca nu sti engleza in ziua de azi iti este cam greu. Cand te gandesti ca si Basescu vorbeste engleza, nai ce sa mai zici.

3 răspunsuri:
| Sἶrenἶa a răspuns:

English is very useful for us to talk to people from another countries.
(and i like it)
That's all.
laughing

| ochiverzi91 a răspuns:

Dupa parerea mea limba engleza este limba de baza. Te ajuta oriunde, iar daca iti gasesti un prieten de nationalitate diferita este cel mai bun mijloc de comunicare.

| Petrovici_Stefan_1993 a răspuns:

Limba engleza este o limba de tranzitie, prin care tu te poti intelege cu persoane cu care in mod normal nu te-ai putea intelege daca nu ar fi limba engleza, totusi limba engleza nu este cea mai vorbita limba din lume, cea mai vorbita limba din lume, este chineza