| TheBestForYou a întrebat:

Ce ziceti? Credeti ca Adrian Tutu merita sa castige la Romanii Au Talent? Eu, personal chiar nu cred. Funda, bineinteles!

Răspuns Câştigător
| mihaielo a răspuns:

Mie mi se pare foarte simplu sa canti rapp, deoarece nu iti trebuie voce.Nu este foarte sigur nici ca el a compus melodia.
El a castigat datorita faptului ca are o poveste in spate.
Dupa parerea mea, castigatorul ar fi fost Narcis Iustin Ianau.
Funda?

20 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Eu nu ma uit la Romanii au talent, dar iti dau dreptate.
De ce?
Tipul a cantat un pic de rap.Sa fim seriosi acolo au fost persoane care aveau mult mai mult talent decat Tutu.
Cum ar fi baiatul acela Iustin.Eu nu am auzit nici un baiat sa cate cum a cantat el.Eu dupa mine, el ar fi meritat sa castige. Tipul ala, Tutu, a compus un cantec si l-a cantat, asta nu e un talent.Si pe mine, daca ma trezesti noaptea pe la 12 iti compun 3 cantece si ti le si cant live rolling on the floor
Tutu a castigat pentru ca romanii l-au votata.Toata lumea ma intreba ieri dimineata pana deseara aceeasti intrebaree:
Cine vrei sa castige Romanii au talent?
Eu:
Hmm...nu stiu.
La care persoane respectiva raspundea:
Eu vreau sa castige Adrian Tutu.

Asta demonstreaza ca romanii nu stiu ce e ala talent.Pentru ca ei l-au votat pe Tutu.
De aceea nu m-am uitat la magaria asta copiata dupa America's got talent.Au vrut si astia sa faca ca americani, dar se pare ca nu le-a iesit laughing

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Sunt de acord cu tine, însă prefer să nu judec sau să fac parte din acel grup de oameni care se coboară la un anumit nivel pentru a-l critica sau susţine.
Ca să fiu sinceră, până în momentul finalei nu mi-a plăcut de Adrian şi nu pot să spun că l-am înţeles. Însă aseară, mi-am schimbat părerea, pentru că totuşi are un trecut în spate.
Poate nu merită în totalitate când vine vorba de talent, deşi versurile transmit un mesaj foarte intens, însă în ceea ce priveşte viaţa şi greutăţile prin care a trecut, avea dreptul să câştige.
Da, Narcis este de departe mult mai talentat, însă el va fi cu siguranţă susţinut şi preluat de Operă, pe când nu ştiu cine l-ar fi sprijinit pe Adrian.
Sper ca de-acum să se încheie orice remarcă sau critică în ceea ce priveşte Românii au Talent şi să acceptaţi lucrurile aşa cum sunt.

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Bineînțeles că nu!
Țuțu ăsta îl detest deoarece toți milostivii îl votează că-i sărman.
După părerea mea trebuia să câștige Cosmin Agache ori Narcis Iustin Ianău.

| 3my098 a răspuns:

Merita sa castige! In plus narcis iustin are mama are tata si au bani cu ce sal ingrijeasca dar Adrian... Nu poti castiga fara o poveste.

| carpediem a răspuns:

Narcis merita totul. Poporul roman nu isi poate aprecia valorile pentru ca este mediocru. La fel s-a intamplat si cu Brancus, Cioran etc. Daca Narcis se va ridica prin strainatate si cred ca o va face, atunci se vor lauda toti ca e "al nostru", e roman. Rap-ul nu inseamna nimic. E doar divertisment. Oricum de Narcis se va mai auzi si peste hotare, insa de tutu asta nu se va mai auzi nicaieri. Ce cosmar!

| Anonymus3000 a răspuns:

A castigat si merita crezi ca e usor sa canti asa ceva + sa compui? iti zic eu ca nu e usor eu din prima cand l-am auzit pe Adrian am zis gata asta va castiga si asa a fost deci e evident ca daca a castigat a si meritat oricum si Narcis era talentat da personal nu imi plac timpurile de accest fel si nici mie si nici multor romani. Tineriilor din ziua de azi le place mai mult muzica pe care o cand Tutu (Rap) si nu muzica lui Narcis ( Contratenor) atat am avut de zis si felicitari Adriat

| andreeaemmma a răspuns:

Nici eu
Adrian tutu
Dupa parerea mea, nu a fost corect! Are talent, dar nu prea merita sa castige! Intr-adevar, a avut o viata grea, dar cazul lui special nu are nici o legatura cu talentul, cu tematica acestui concurs. Pacat de Narcis, Ballance, Cosmin Agache care il intreceau pe acest baiat. El chiar merita banii, dar nu premiul in sine care demonstra talentul. Dupa mine, Adrian a luat banii, dar Narcis a luat premiul talentelor. In orice caz, felicitari tuturor concurentilor ca au ajuns pana in finala!

Iustin a cantat asa frumos ca nu pot sa explic in cuvinte.stau si ii compar si imi dau seama ca pana si rebeca e mai buna decat Adrian...

As vrea ca pe viitor oamenii sa nu mai foteze "sentimental"Fiecare dupa talent...nu dupa povestea din spatele scenei.
Mai ales ca iustin este baiat cu voce de opera - si asa ceva nu se prea gaseste prin lume.La tot pasul
In schimb Adrian mi se pare destul de sincer dar no
Nu-mi place genul de muzica pe care ilcanta si nu imi place nici ce a cantat.Acum ce sa facem?

| ღm0tzataaღ a răspuns:

Da, eu cred ca a meritat. Multi spun ca pentru el a castigat cazul ci nu talentul dar parerea mea este alta. Acest baiat este cu adevart talentat. Toti spun ca si ei pot sa compuna niste versuri, dar pot sa tarsmita un mesaj cu atata emotie cum a facut-o el? Nu prea cred. Desigur, am vazut multe talente in acest show care meritau si ele sa castige, ca de ex. Narcis, dar Adrian prin versurile lui a ajuns la inimile romaniilor. Dar cum spune Mihai Petre "Aceasta este doar parerea mea" happy. Sunt sigura ca toti concurentii din finala au inceput o noua viata dupa aceasta experienta ci nu doar castigatorul.big grin

| chakuza a răspuns:

Adrian a castigat si gata.A meritat.El are nevoie foarte mare de acei bani.Si mi se pare un talent, ce canta el plus ca transmite numai mesaje frumoase care te lasa pe ganduri.

| ArinaMK a răspuns:

Mie mi se pare ca sa spui"sunt roman am talent sunt tare" este o lipsa de talent totalmente
Dar un BeatBox calumea doare Cosmin Agache putea face...

| AndreeaCristina96 a răspuns:

A castigat deja Narcis ala a devenit un pampalau de o vreme era sigur pe el ca castiga, s-a schimbat foarte mult de la prima aparitie fata de Adrian merita sa castige, nu e foarte usor sa compui si daca l-ai fi vazut ieri doar daca l'ai vazut sa vezi ce fata avea nu ii venea sa creada...deci in concluzie Meritaaaaa!

| AndreChan a răspuns:

Sigur este foarte talentat si merita din tot sufletul!

| Knight_2136 a răspuns:

Eu sunt de acord. Si-a dezvotlat singur talentul. Isi crea el singur melodiile si stia si cum sa le cante.

| Tinkerbell_2418 a răspuns:

Cred ca erau si alti mai talentati ca el dar daca multora le-a placut el a castigat. Ei s-au bazat si pe faptul cine avea atractie la public nu cine avea talent.

| qDr0g a răspuns:

E adevarat ca adrian tutu a cantat bine deoarece tara l-a votat. felicitari adi.dar merita si valentin dinu, care are o voce extraordunara. iustin este cam increzut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A castigat deja big grin

| Georgiana21 a răspuns:

Ceea ce a facut el, nu este tocmai un talent.
In opinia mea, Narcis,merita sa castige.
Insa, in Romania, sunt apreciate mai mult "non-valorile". Si aici nu bat un apropo spre Adrian Tutu, pentru ca muzica sa are intr-adevar un mesaj special. Are niste versuri care te ung pe suflet, care te incurajeaza in lupta asta zilnica cu insusi semenii tai. Adrian, este intr-adevar bun!
Dar nu intrucat sa castige!
Insa asta e Romania.

| AnonyMess a răspuns:

Mda...nu cred ca merita dar asta e nu noi hotarm trebuia sa dam cate 30 de voturi pentru Cosmin, Stefan, Akikai

| IonutOne a răspuns:

Tutu a avut o poveste, si la foarte multi oameni din Romania le place rap, el dinaia a cstigat, daca eram sa zicem in UK Narcis castiga fara nici o problema, romani nu prea au gustul operei... dar oricum ei de azi toti au o cariera si numele lor s-a auzit, in final asta conteaza! Ca daca nu era emisiunea asta nu stiam de Tutu, Narcis, Maria, de nimeni!

| alinutza_1337 a răspuns:

Normal ca merite sa castige...pentru ca melodiile pe care lea compus le-a spus din suflet si are o voce extraordinara