| Lilvayctor a întrebat:

De ce iubesti Romania?!

14 răspunsuri:
| Ancutss30 a răspuns:

Oricum-Basarabia e Romania.
In al doilea rand, cred ca cei care spun ca nu isi iubesc patria nu se iubesc pe sine.Si cred ca nu ar trebui sa iubiti oamenii-romanii-ce o locuiesc, pentru ca ea e plina de minunati pe care trebuie sa le descoperiti.Imi iubesc tara pentru ca are atati eroi cazuti in lupte pentru ca noi sa avem parte de liniste si fericire acum.

| Lex169 a răspuns:

Imi iubesc tara enorm pentru tot ce ofera ca frumuseti si raritati dar cand o vezi cum e maltratata si "batua" de astia care au cate un bat in cur pe care scrie ceva gen "Ministru" "Presedinte" s.c.l iti vine sa te duci in Centru Pamantului de draci si de ciuta ca alti se lauda cu tara lor facuta din **** placat cu aur. peace sign

| Lex169 a răspuns:

Imi iubesc tara la extrem pentru tot ce ofera ca frumuseti si raritati dar cand o vezi cum e maltratata si "batua" de astia care au cate un bat in cur pe care scrie ceva gen "Ministru" "Presedinte" s.c.l iti vine sa te duci in Centru Pamantului de draci si de ciuta ca alti se lauda cu tara lor facuta din **** placat cu aur. peace sign

| InjectabilTerror a răspuns:

Eu iubesc Romania pentru ca are niste locuri minunate pe care le poti vizita, Romania e tara in care m`am nascut, in care unii oameni sunt minunati. Chiar nu`mi pasa ce zic ceilalti despre noi, fiindca atat timp cat macar unui singur om ( strain ) ii place tara asta, e OK. Crede`ma k multor straini le place tara noastra, happy.

| IGM a răspuns:

O iubesc deoarece aici m-am nascut,aici am crescut, aici am invatat sa lupt pentru ce-mi doresc.Romania este o tara frumoasa,trebuie s- o acceptam si cu rele si cu bune,trebuie sa ne mandrim ca suntem romani sa ne mandrin ca avem o tara plina de oameni care cat de cat sunt buni,plina de folclor frumos,nicio tara nu e ca a noastra.Unii spun ca aceste cuvinte sunt de fatada,dar credeti-ma ca nu e asa ganditi-va putin cu toti. Avem o multime de artisti pe care toata Europa ii iubeste:Ina, Alexandra Stan, Akcent si pe Salam. Daca te duci intr-o tara si faci orice mancare romaneasca sunt sigura ca toti strainii vor da navala peste tine.

| Pauleboy a răspuns:

Mda
cere-mi motive sa nu o iubesc si iti zic o mie.
motive sa iubesc Romania?
raspuns: faptul ca sunt multi prosti si e usor sa te simti destept.

| Mikyyela a răspuns:

In primul rand pentru ca acolo te-ai nascut este tara ta natala.In al 2 lea rand pentru frumusetile ei(munti, campi)! Fundaa?

| Lilvayctor explică:

Si mie-mi place ROMANIA cu toate ca eu sunt Basarabean!

| inteligenta a răspuns:

Eu nu iubesc Romania caci este o tara de ****,nimeni nu respecat regulile doar cum vrem noi, nu se castiga bine, in tara asta nu se mai poate munci doar fura

| Lilvayctor explică (pentru inteligenta):

Doamne fereste, chiar intr-atit sa-ti urasti patria?! Doamne Isbaveste Tara d-astea!

| TheWhiteTiger a răspuns:

Dar n-o iubesc! :/ o ador...chiam ma intrebam ce as face fara ea? Fara marea cea negra si fara muntii ridicati pana la cer...

| qwerty1234 a răspuns:

Pentru ca aici locuieste fata pe care o iubesc la nebunie si pentru ca aici m-am nascut tongue

| xPitic a răspuns:

Pentru simplul fapt ca sunt ROMAN si ador astalove struck!

| 1m2r3a a răspuns:

Da cine o iubeste?laughing
sau cine te-a mintit?
fi serios ca nu mereti dincolo ca sa lucrati pe 3-5k (daca aveti specializare) de euro si stati aici in Romania sa lucrati pe 300-500