| Sἶrenἶa a întrebat:

Eu nu inteleg de ce juriu` asta de la romanii au talent pretinde ca "raperu`" asta de Razvan ("Krem") sau cum **** mea l-o mai chema...merita sa fie in finala. straight face Asa au facut si cu Tutu ala. O mai si castigat ala, si de fapt erau o gramada de talente reale in concurs. Momente din astea NU MERITA sa castige! thumbs down

23 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Hmm, nu chiar.Nu am urmărit Românii Au Talent, dar am prins aseară actul lu' Krem ăsta. E cu mult mai bun decât Țuţu. Dacă are ceva, are talent, nu o poveste zguduitoare care să umezească toate puştoaicele de peste 12 ani. Oricum, nu prea cred că o să câştige finala.Românii votează cu Le heart.

| Sἶrenἶa explică (pentru Holocaust):

Mda, voteaza cu Le heart, ca fraierii.hee hee

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Pai sincera sa fiu, nici eu nu sunt de acord cu Tutu...ala...primul lucru pe care l-a facut a fost sa isi ia tigari si alte prostii.Baiatul asta mi se pare ok, actor, compune muzica, canta si bine. e ok.
Ai si tu dreptate, ar trebui sa castige unul/una cu o voce magnifica. Mi-a placut de fetita aceea, care i s-au adus complimente gen: canti ca Andra, viitoarea Andra...chatterbox

| Kei a răspuns:

Pentru ca s-a tampit lumea de tot. Nu vezi ce se intampla in jurul nostru?
Toate gunoaiele ajung vedete, iar oamenii cu adevarat talentati care chiar merita sa fie cunoscuti ajung bataia de joc a altora.

| DarkBlood32 a răspuns:

Stiu te sustin. Adolescentii din ziua de azi prefera hip-hopul. Dar n-am nimic cu tutu. Pe el l-a votat din mila. Dar pana mea nu inteleg. Krem mi s-a parut cam praf. Niste versuri aruncate in vant. Na! Si eu pot sa inventez versuri:
Baga-mi-as,
Facea-mi-as,
Introducea-mi-as.
Mai stii tu baby cand mi-am facut laba?
Mai stii tu ubytho cand erai baba?
Vezi ca pot? Asa este si cu Krem ala. Nu inteleg de ce toti tampitii Romaniei l-au votat. E nedrept.
Te sustin. happy

| Niiiicu a răspuns:

Te sustin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-o să mă bag în discuții despre cine merită să câștige, pentru că, recunosc, în afară de Krem, nu mai cunosc niciun participant de la Românii au talent. Nu urmăresc, prestațiile lui le-am văzut rip-uite pe Youtube, după ce s-a terminat emisiunea. Tot ce spun e că, dacă tu îl compari pe Krem cu Tuțu, dai dovadă de o prostie crasă și o capacitate nulă de apreciere a unui talent, ceea ce mă face să cred că tu ai ceva personal cu stilul de muzică numit rap și ai rămas cu frustrări de la ediția trecută RAT, când a câștigat, total nemeritat, da, Adrian Tuțu. Dar cu Krem e cu totul altă poveste, fiindcă el a venit pe scenă înarmat doar cu talentul de care dispune, și care există din plin, indiferent de ce zic haterii fără cauză, precum tine, fiindcă talentul nu e o calitate care se apreciază subiectiv, ci se cere obiectivitate - prin concluzie, talentul există și e acolo, în om, neavând importanță că tu sau X și Y i-l neagă. Tuțu a venit cu povestea tragică a vieții sale și a aruncat-o în fața milostivului și ușor impresionabilului adorator de telenovele popor român. Pe de altă parte, singura poveste pe care a adus-o Krem e compusă din talentul și carisma sa, care îl ajută să pună în scenă un adevărat show, care e-n stare să ridice sala în picioare în primele 30 de secunde ale actului - și asta e impresionant pentru orice fel de artist. N-o să mă bag acum și n-o să te târăsc nici pe tine în detalii tehnice legate de prestația sa pe latura de rap, fiindcă oricum n-ai înțelege mare lucru, dar și pentru că ți-a explicat, mai sus, Dumnezău, cât se poate de concis, cum stă treaba.
Încă o dată, ar fi incorect și aș vorbi în necunoștință de cauză să spun că merită să câștige, din moment ce nu i-am văzut pe ceilalți participanți, dar nu poți să-l acuzi pe om de lipsă de talent, decât dacă nu ești condusă de prejudecăți tâmpite care-ți întunecă judecata.
Mă, tu înțelegi ce zic eu aici?

| Sἶrenἶa explică (pentru anonim_4396):

Da bre, inteleg. Nu l-am acuzat pe Krem ca duce lipsa de talent. Doar ca in comparatie cu altii care au avut prestatii mai interesante, nu-i chiar asa...
Oricum e bun omu`, vorbeste si frumos, n-am nimic cu el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

L-ai comparat cu Tuțu, ai zis că nu merită să fie în finală. Ai spus de Tuțu că a câștigat în detrimentul unor talente reale și acum îl pui pe Krem în aceeași oală - prin extensie, îi contești talentul lui Krem. Aici e una din 2: - te-ai exprimat extrem de nefericit;
- dai înapoi, văzând că te avânți în afirmații nefondate.
Oricare dintre ele ar fi, mă bucur că am ajuns la un punct oarecum comun.

| Sἶrenἶa explică (pentru anonim_4396):

Da, nu mai conteaza

| Kyrie a răspuns:

Romania e plina de nasoli in proportie de 96%

Iar prostii astia 3 din emisiune confirma talentele numai dupa gusturile lor, de aia nici nu m-am mai uitat la romanii n-au talent laughing

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru Kyrie):

Sa inteleg ca dupa tine prostii aia 3 sunt: Andra, Andi si Mihai?
Gusturile nu se discuta, si plus de asta ai vrea tu sa ai vocea Andrei.Ai auzit tu cum canta Andra?straight face
Daca tie iti place de un anumit cantaret, si altei persoane ii place de un alt cantaret crezi ca e prost?
laughing Ce minte ai!

| Dan1989P a răspuns:

Buna! Ce-i drept Adrian Tutu nu merita sa castige, mai degraba merita Iustin Ianau, deoarece Tutu a cantat bine dar nu perfect ( cred ca mai degraba a castigat datorita cauzei ). Iar despre Razvan Krem nu stiu ce sa cred.Nu a cantat perfect deloc.Merita sa castige acei doi oameni ( tata si fiica )Loredana si Cristian Fieraru.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru Dan1989P):

Ai dreptate in legatura cu Loredana Fieraru! Chiar merita sa castige, are o voceee day dreaming superba...happy

| Dan1989P a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Da, chiar a cantat foarte bine si am ascultat-o cu placere happy.

| loverby3a a răspuns:

De acord! dar are si asta talent big grin oricum cred ca in sezonul acesta va castiga altcineva happy

| Sἶrenἶa explică (pentru loverby3a):

Da, sper... big grin

| loverby3a a răspuns (pentru Sἶrenἶa):

Da cu siguranta big grin

| lovemusic1 a răspuns:

Auzi ma ttutu e tare nu ai dreptul sa injuri pe nimeni poate in gandul ta dar nu pe net ai inteles
uni chiar vor sa castige si fac la ce sunt talentati

fraiere!

| Sἶrenἶa explică (pentru lovemusic1):

Am toate drepturile din lume, "ma".
Si sunt fata.
Uite ca ma c*c in gura lu tutu. Ce faci, a?
Da wa, unii au vointa. Da` nu si talent. Daca ai fi fost tu printre aia care aveau talent cu adevarat, ti-ar fi convenit sa castige m*ia aia de tutu?