| Sclipirici a întrebat:

Un coleg de clasa ma tot invita la suc si de fiecare data l-am refuzat.I-am spus ca nu vreau,ca nu pot,ca ies cu fetele,bla bla. El pare ca ma place,imi trimite tot felul "maimutoaie " pe facebook gen : :*. Sincer, m-am saturat.Ieri mi-a spus sa ies cu el si i-am zis ca deja ies cu altcineva si am facut referire la un baiat,insa el tot continua. Nu il plac si nu prea il agreez,e genul acela de baiat care injura si face lucruri din astea mai rebele in public iar acasa... Incerc pe cat posibil sa il evit insa... e ciudat,suntem colegi si e inevitabil sa nu ma intrebe daca ies cu el. Daca ar fi sa ies cu siguranta ar crede cine stie ce,stiu asta pentru ca si inainte a fost la fel,l-am evitat,l-am refuzat si nu am mai raspuns niciodata si m-a lasat in pace, dar a inceput iar.Deja incep sa ma enervez,i-am trimis mesaje si am incercat cat am putut sa inteleaga asta, ca nu vreau sa ies cu el.Nu vreau sa il refuz brusc sau intr-un mod urat pentru ca suntem colegi si e aiurea, insa as vrea sa isi dea seama cat mai curand sa nu reactionez urat.
Ce sfaturi imi dati?

10 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Ai auzit de gay:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gay
O zi bună!

| alexanonimu a răspuns:

Ma sincer ar trebui sa vb deschis cu el cand te invita in oras il intrebi ce sa fac wa cu tine inoras poate el te simte a fi un prieten de nadejde. poate doar vrea sa va imprieteniti sau poate baiatu e gay ar fi bine sa il intrebi dc tot insista cu iesitul cu tn...nustiu altceva ce sa zic. funda?
big grin

| InTell a răspuns:

Sfatul meu este ..Sa ii spui ce simti, chiar daca il va durea, oricum e clar ca te place. Daca vrei sa iesi cu el, puteti sa iesiti ca prieteni.Te pup dulce :X

| Rebekka97 a răspuns:

Mooooama da tipu e obsedat sau ce? Cum sa nu-l refuzi brusc daca pana acum ai incercat in toate modurile posibile sa-l faci sa te lase in pace. Data viitoare fa-i o MARE scena in fata clasei sa vezi cum o sa te evite.Succes cu obsedatu' asta!

| Rebekka97 a răspuns:

Eu n-am inteles ceva.Din intrebarile tale anterioare imi pari fata.Deci cand spui "ies cu fetele" te referi k iesi cu ele k intre prietene sau k nu esti gay? Ca alexxxxxxxxxxxxxxxx si ÎngerulNevăzut ma cam induc in eroare.Esti baiat si tipu te invita in oras?laughingClarifica putin situatia, te rog!

| Sclipirici explică (pentru Rebekka97):

Nu! Sunt fatalaughing)
I-am spus ca ies cu fetele (prietenele)

| butterflyone a răspuns:

Incearca sa vorbesti deschis cu el, spune-i ca nu simti nimic pentru el si ca nu are rost sa insiste. Din cate spui, e genul de persoana insistenta, ceea ce nu e de foarte multe ori placut. Insa tu incearca sa discuti deschis cu el, fara sa-l superi, si sa ii explici cum stau treburile. Bafta! happy

| zuzukidu a răspuns:

Hmmmmm e cam urata situatia din cauza ca sunteti colegi. Dar daca nu iti place nu esti obligata sa iesi cu el, poti vb calm si sa ii explica astfel incat sa inteleaga.

| MareleLeneş a răspuns:

Spune-i pe direct fata in fata daca tot sunteti colegi.Usor,cursiv ca doara suntem animale rationale. Daca el nu intelege asta este problema lui.Nu poti sa influentezi viata cuiva doar pentru simplu fapt ca nu iti convine ce face persoana respectiva, altfel ignora-l, pur si simplu.Nu trebuie sa iti storci tu creierii si nervi pe o persoana insistenta si care nu are nici un pic de respect fata de cei din jurul lui.

| BiKaAxl a răspuns:

Nu ar fi rau daca l-ai refuza urat pentru ca daca nu intelege, trebuie fortat sa o faca