| malexandra1234 a întrebat:

Hey tpu..Am nevoie de un sfat. happy Noaptea cand dorm la cineva, chiar si la bunici acasa, ma pun in pat si nu pot sa dorm, decat la mine acasa. Incep sa ma ingrijorez ca nu pot dormi si chiar ca nu mai pot. Si imi vine sa plang si sa vreau acasa. Nu stiu de ce, si incerc sa nu se intample asta. Oriunde as merge tot asa se intampla in afara de casa unde locuiesc. Stiu ca pare amuzant, dar va rog sa nu radeti. Este o problema pe care o am de vreo 2 ani... Tot asa sunt. Ce sa fac? Cel mai bun raspuns si cel mai rapid primeste funda!
P.S: Oare sunt singura? Mai sunt asa persoane?

Răspuns Câştigător
| Ottakringer a răspuns:

Buna. Nu ai nici o problema, doar trebuie sa te relaxezi sa nu mai fii incordata sau ingrijorata si incearca sa uiti ca nu esti la tine acasa. Eu cand am dormit prima data la cineva tot asa eram, dar am incercat sa ma acomodez. prima noapte a fost mai greu dar dupa aceea a fost totul okay. Totul tine de tine, de cum te simti... daca stai incordata si ingrijorata normal ca nu te simti in largul tau cand nu dormi la tine. happy

7 răspunsuri:
| paul9923 a răspuns:

Poate ca este un fel de fobie, cred ca ar fi cazul sa te duci la un psiholog, si urmezi un tratament si te vindeci.

| Ottakringer a răspuns (pentru paul9923):

Tratament pentru ce? laughing

| SouLIce a răspuns:

Deci pana la urma se adeverste zicala " nicaieri nu-i ca acasa"

Asa esti tu nu te simti confortabil decat la tine acas
Daca vei petrece mai mult timp la bunici o sa te acomodezi si nu o sa mai ai aceasta problema

| SpikeSpigel a răspuns:

Nu, singura nu esti.

| ioanaioaioanagabrielaioanaioa a răspuns:

Pai si mie mi se mai intampla, dar ascult muzica la casti si tot la un final mai adorm, sau ma uit la televizor. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ioanaioaioanagabrielaioanaioa):

Lasa tv-ul aprins cand vrei sa te culci. Adormi mai repede. Programeaza-l sa se inchida singur.

| LaryLaurentiu a răspuns:

Vabar nu am ce trebuie sa faci. sad