| Live.Laugh.Love a întrebat:

La cate funde sau puncte devii expert TPU? happy funda

Răspuns Câştigător
| poechce a răspuns:

Citez bacemi :
Pentru a deveni expert trebuie sa ai minim 500 de raspunsuri. Nu conteaza neaparat numarul funditelor, cat procentajul. Imparti numarul raspunsurilor la numarul raspunsurilor castigatoare si in functie de rezultat vezi daca ai merita sau nu. Trebuie sa ai un procentaj bun. Si apoi, acesta nu e singurul criteriu. Trebuie sa demonstrezi ca stapanesti mai multe categorii si ca ai un caracter frumos. Degeaba ai 200 de fundite daca toate sunt din categoria Beauty & Fasion sau raspunsuri simple la intrebari banale.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu prea conteaza cate funde ai. oh go on
Pentru mai multe informatii, intra la "Intrebari frecvente". day dreaming

| Floreenofficial a răspuns:

Nu exista un nr de funde sau de puncte. Unii sunt in fruntea clasamentului si totusi nu sunt experti.De ce? Pentru ca echipa TPU monitorizeaza raspunsurile tuturor utilizatorilor si ii face experti doar pe cei care raspund cu adevarat bine. happy

| Vizitiul a răspuns:

Nu conteaza numarul fundelor, dar trebuie sa ai peste 500 de raspunsuri date pentru a intra in "lupta". Pentru a deveni expert trebuie sa intri in jocul unor intrebari infantile, trebuie sa devi pupincurist doar de dragul fundei sau a votului inteligent, folositor etc.
Deci, nu prea ai voie sa critici ca imediat iti iei stupidul si-ti scad sansele de a deveni expert/experta.
Sa-ti spun un lucru, l-am mai spus si cu alta ocazie, tot pe site.
Nu conteaza daca ai chenar sau nu, adevaratele valori ale site-ului se cunosc chiar daca nu au chenar.

| unknownn a răspuns:

Nu ajungi expert cand vrea muschi tai...cand considera echipa TPU ca esti bun pentru acest post atunci te aleg ei
Oricum nu conteaza daca esti expert TPU sau nu.

| Escape a răspuns:

Pe la 200 funde eu aasa stiu. funda?rolling on the floor uite vezi eu ti-am zis un nr fix

| Locaa a răspuns:

Trebuie sa ai peste 200 de fundite cu raspunsuri folositoate nu numai doua cuvinte la o fundita

| anss23 a răspuns:

Nu conteaza asa de mult cate puncte si fundite ai, ci cat de inteligente si folositoare sunt raspunsurile tale.winking

| KellyGreen a răspuns:

Nu numai fundele, punctele, numărul de răspunsuri sau rank-ul contează, calitatea e la fel de importantă, cum te exprimi şi ce fel de răspunsuri dai, la ce fel de întrebări ai dat răspunsurile, cât de activ eşti, etc, etc.Răspunsurile tale vor fi analizate în caz că eşti luat în calcul pentru această nominalizare... cei care cerşesc funde se auto-descalifică! Citeşte şi pe blog, acolo apar motivele pentru care au fost aleşi http://www.tpu.ro/blog/?cat=6

| cosmin0116 a răspuns:

1124 locul unu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a deveni expert TPU nu îți trebuie un număr de funde sau de puncte. Un expert TPU se decide atunci când se consideră că un anumit utilizator a dat răspunsuri în care a căutat să ajute, să dea informații și nu s-a implicat în dispute pe site. Răspunsurile trebuie să fie complete, cu toate informațiile necesare, fără să fie scrise doar de dragul de a răspunde. Ortografia și exprimarea sunt iar două aspecte importante când se decide un expert TPU. Și trebuie mereu să cauți să avansezi in rang. Trebuie să fii printre primiiwinking. Și îți dau un pont: dacă răspunzi mereu gândindu-te la fundiță, clar răspunsul nu va fi destul de folositor. Pe acest site trebuie să răspundem la întrebări cu gândul că ajutăm pe cineva, nu că primim fundițe. Succes în continuare! Pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am uitat: mai multe informații despre experți ai aici:http://www.tpu.ro/blog/