| ramonna a întrebat:

La ce varsta a-ti vrea sa va casatoriti? care credeti ca ar fi varsta potrivita?

31 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu la ce varsta as vreawinkingDepinde cand intalnesc baiatul potrivit si depinde cand o sa ma simt pregatita big grin
Eu zic ca ideal ar fi sa te casatoresti dupa varsta de 19 ani big grin

| Bishop a răspuns:

Intre 25-30 de ani cred ca ar fi ideal sa te casatoresti

lolita
| lolita a răspuns:

Varsta potrivita pentru a te casatori este cand ai intalnit persoana `portivita si cand simti nevoia sa faci pasul cel mare. eu la 25 cu toate ca inninte imi doarem sa o fac dupa 30, dar aparut "el" si mi-a furat inima. laughing

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna!
as vrea pe la vreo 20-25 de ani big grin da depinde

| Ea12345 a răspuns:

Cel putin 20 de ani.

| crisS a răspuns:

Eu am in plan casatoria undeva intre 24 -28 ani.

| Ancutsa a răspuns:

Buna!

Depinde. atunci cand va fi timpul potrivit, ar fi ceva 23-24 de ani:d
Tu?:*

| Victoria a răspuns:

Dupa ce ma realizez profesional, pe la 23-24 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Marii a răspuns:

Dupa 30 de ani. happy

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Cam dupa 145-160 de ani.

| Kassandra1408 a răspuns:

As vrea sa ma cosatoresc dupa ce mi-am trait viata- termin facultatea, si mai petrec 4-5 ani gen sex and the city laughing Cred ca pe la 28-29 esti destul de inteleapta pentru a lua o astfel de decizie happy

| EvaTramell a răspuns:

Are drepatate mumoasa happy

| Summer Memories a răspuns:

Nu cred ca exista o varsta potrivita, pentru ca fiecare considera ca este bine ce gandeste el.Eu as vrea sa ma marit pe la 30, sa am timp sa-mi traiesc viata din plin.Si asa daca te mariti/insori pe la 20 si ceva pana la batranete te saturibatting eyelashes. Parerea mea big grin.

Succes! kiss

| D A R i U t S s A a răspuns:

23-24-25.happyCam asa ar fi chiar varsta potrivita.dar.Se poate si mai tarziu.depinde.de om.happy

| gossipgirlxoxo a răspuns:

26-27. xoxo

| emy_8408 a răspuns:

Cred ca varsta potrivita ar fi 23-24. happy

| andreutza94 a răspuns:

As vrea sa ma casatoresc atunci cand voi gasi barbatul potrivit pentru mine cu care sa traiesc toata viata mea. Bineinteles, nu ma gandesc la o casatorie decat dupa terminarea facultatii, adica pe la 24-25 de ani. Mai intai cariera, si apoi sentimentele! Sunt niste vorbe spuse de tatal meu. happy. Tu la ce varsta ai vrea sa te casatoresti? big grin

| putzoc a răspuns:

Undeva la 25-27

| anna_5786 a răspuns:

Pe la 25 de ani, ca inainte sa ma distrez, sa ma distrez si iar sa ma distrez \:d/. sa ma duc prin toate cluburile day dreaming sa vizitez cat mai multe tari. vreau sa profit la maxim de viata inainte sa ma pun la casa mea :-ss

| ÅñdRa a răspuns:

Nu e o varsta anume.
Dar eu as vrea pe la 26big grin

| daniela_7403 a răspuns:

Fetele la 23-24 ani, barbatii 25-27

| gingasull a răspuns:

Eu NU vreau sa ma casatoresc, vreau sa am o viata libera, sa am cat mai putine responsabilitati ( in ceea ce priveste relatia in cuplu). Pana la aceasta varsta am fost cuminte, iar in scurt timp vreau sa adopt un stil de viata nou, in care sa fac numai ce vreau, sa nu ma implic sufleteste in relatia cu partenera, sa fie ceva "pasager " in trecere. Consider acest stil de viata palpitant, interesant, placut, consider ca am doar o viata si merit sa mi-o traiesc din plin, si nu sa stau o viata langa o femeie si un copil ( e treaba voastra cum imi catalogati raspunsul, eu mi-am spus opinia ) happy.

| ingerasha ^^___^^ a răspuns:

25 si pe la 27 28 poate vine si copii laughing zic eu

| 61n4 a răspuns:

Pai nu stiu.nimeni nu stie. acum daca stam sa gandim la toate aspectele trebuie sa-ti traiesti viata nu? asi zice pe la 24-25 ca in momentul in care te casatoresti vine vorba de copilasi si e cam naspa sa faci copil la 34 de ani? big grin parerea mea. pentru un copil ai nevoie de rabdare.happy si totusi. e placut sa te joci cu el.in fine. asta e parerea mea... 24-25.big grin...pana atunci ai timp de distractie. de calatorit etc etc timp de care tr sa profiti in fiecare zi cat de putin

| lynysyk a răspuns:

La 20 ani fetele si baietii la 22.eu asa am facut acum 3 luni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

23 de ani zie eu pentru ca e varsta ideala pentrtub o casatorie si cand esti adolestenda multi baieti inselatori si cel mai potrivit este dupa 20 de ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 28.

| Raisa a răspuns:

Eu nici nu stiu daca CHIAR vreau sa ma casatoresc!
numai o viata avem, nu-i asa? trebuie sa o traim din plin fara responsabilitati imense de ex. cum ajungi akas repede sa gatesti si sa incalzesti mancare la sotzu si sa faci non stop curatenie prin casa.nu.eu dupa 18 ani vreau sa plec naibii din romania sa fac facultatea in america sau oriunde decat in romania.Si dupa aceea voi incepe sa lucrez pe la 20 de ani si nici nu stiu... poate daca se iveste situatia poate poate ma casatoresc pe la 23-24-25 de ani
Pa :*:*

| _pink a răspuns:

25 de ani.