| RoxanaCher a întrebat:

Acum in vacanta prietenele cu care stau de obicei au plecat la verisoara lor.Se intorc abia la sfarsitul vacantei! Mai am niste prietene care stau aproape de mine, dar mama lor este foarte ciudata! Zice ca nu le lasa cu mine o zi dupa alta! Am incercat cu colegele din clasa, dar parintii lor nu le lasa decat daca se gandesc, vorbesc cu parintii me etc.Adica nu zic ca nu e bine ce fac ei dar totusi ar trebui sa le lase mai liber! Deci nu am cu cine sa stau! Deci ce sa fac sa-mi gasesc prieteni noi?

6 răspunsuri:
| Cleona a răspuns:

Nu ai vecini? mai viziteaza-ti vecinii; si, din toti verisorii tai nu mai ai cu cine sa stai, cu fratii si surorile tale... Dar nu iti pierde rabdarea, poti vorbii cu prietenii tai si la telefon, nu trebuie neaparat sa va intalniti, ca sa nu te plictisesti mai stai pe net, mess, TPU si alte site-uri.

| Boniboon a răspuns:

Pai de ce? Ce le-ai facut fiicelor lor, de nu le lasa sa stea cu tine? Probabil ca ii deranjeaza ceva la tine, la comportamentul tau.

| KellyGreen a răspuns:

Sa stai imi mult pe TPU

| AudAlbNegru a răspuns:

Stai pe mess sau skipe... etc

| l0rre a răspuns:

Aceeasi situatie o am si eu.Eu incerc sa vorbesc mai mult pe mess cu cei din orasul meu.Incep sa vorbim despre tot delul de lucruri. Apoi iesirea in oras cu persoana/persoanele respesctive vine dupa ceva timp, scurt timp.Nu fi timida. Sper ca esti receptiva la prieteni noi. succes

Daca nu reusesti sa rezoilvi problema asta, itra pe me pe idu yang_ying_yang sa mai vorbim., Ne imprietenim amandoua.
:*

| wednesday a răspuns:

Pai ai putea sa stai si cu prietenii tai cand parintii ii vor lasa cu tine dar sa-ti faci si prieteni noi