| Sh0kw0W a întrebat:

Salut.Am de cand a inceput scoala o problema,cred ca am o fantoma in casa, Am 12 ani,m-am nascut in acelasi moment cand bunica mea a murit.Am o poza pe perete cu ea. In fiecare noapte se aud la mine in camera fasfasuri, si sunete ciudate de la canapea (ca de ex cand freci cu degetul pe canapea) si etc.Nu pot sa dorm deloc si i-am spus mamei despre asta dar nu prea ma crede...Ce pot face sa dorm si eu linstit(in afara de somnifere)?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am dormit in camera in care a murit strabunica. Am trecut noaptea prin cimitir (la ora 24.00) si nu s-a intamplat nimic. Ar trebui sa mergi la un doctor.

regis
| regis a răspuns:

Pune un pahar cu apa pe noptiera si toate acestea vor inceta.

| KodrutZ a răspuns (pentru regis):

Nu mai bine un pahar de tarie?

| express11 a răspuns:

Cumpara o icoana sfintita.

| anonimg a răspuns:

De sa vorbim despre puterea vrajmasului si sa nu vorbim despre puterea și dragostea lui Dumnezeu? La Dumnezeu este solutia. De fapt, El este soluția.
Intră pe www.adventist.ro - materiale de studiu - ebooks - si citeste cartea " Adevărul despre îngeri". Vei intelege natura fiintelor spirituale (spirit=înger).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eeei,daca asa sta sa ma gandesc la toate ce trosneste in camera mea, eram mor t de spaima pana acum. Diferite se aud in toate camerele multora, patul mai vechi sau dulapul care din cand in cand mai trosneste din incheieturi, ba un soricel fosnind, ba una ata.Asa se aude la toti in camera.Chestia e cai ai bagat in cap de fantome si alte prostii si tii frica in tine.Schimba parerea cand auzi trosnind, spune-ti ca a trosnit dulapul si nu mai fi asa sde atent la toate ce se intampla in camera.

| cookie01 a răspuns:

Nu are nici o legatura ce se intampla in casa cu bunica ta. Explicatia cea mai buna este una religioasa. Nu trebuie sa te sperii ca din astea se intampla pretutindeni, numai ca nu toti le dau importanta. Pocniturile, fasaielile, zgomotele pot fi de la "duhurile rele" care oricum sunt pe tot locul asa cum si ingerul pazitor e cu noi pretutindeni. Uite ce poti face, tamaiaza prin casa, in loc de poza bunicii tale pune o icoana, mai apinde din cand in cand candele (numai de la biserica, ca sunt sfintite) si cand te apuca frica zi niste rugaciuni in gand ( cum ar fi rugaciunea inimii sau tatal nostru). Vei vedea ca te vei linisti si cu timpul nu va mai fi nimic. Daca vrei sa fi mai sigur consulta un preot, care te va indruma.

| Peter920 a răspuns:

Salut,eu cred ca toate sunetele acestea sunt produse chiar de spaima ta psihologic vorbind, incerca sa te gindesti cu totul la altceva si sa nu-ti fie frica fiindca frica te face foarte slab si uneori ti se pare ca se ud diferite zgomote, dar de fapt nu e nimic esit din comun.Eu nu cred ca exista fantome.

| AdiFCD a răspuns:

Relax, nu exista fantome. Totul e in mintea ta. Relaxeaza-te, gandeste-te la ceva frumos... vei vedea ca totul e in capul tau. Tu doar asociezi niste zgomote banale cu ceva supranatural...

| Sh0kw0W explică:

Tin sa mentionez ca intr-o noapte imi era frica si am lasat pisica in camera.La un moment dat se uita intr-un punct fix.