| Argelean a întrebat:

Salut, ce pot face in timpul liber din saptamana, eu imi termin lectiile pe la ora 9 seara si stau treaz pana pe la ora 11 sera.Ce pot face in acest timp?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Citesti o carte sau mai multe carti. Saaau... faci un pic de miscare. Iesi pe-afara la alergat, dus, somn. Foarte practic.

| TheAndi22 a răspuns:

Te poti odihni acum iarna, iar cand se face vremea mai buna poti iesi afara sa faci putin sport.
Gaseste-ti un hobby si incearca sa-l practici in cele 2 ore pe care le ai libere.
Uita-te la un film, serial sau la TV. happy

| anamariarot a răspuns:

Eu mai nou am facut o obsesie pentru filmele animate happy. Poti, de asemenea, si sa citesti o carte

| KenNine a răspuns:

Deci ai doua ore.Iti poti planifica cum vrei tu, dar poti face un top cu lucrurile care iti plac si le dai un timp si faci ce iti place saula ce esti pasionat.TU decizi ce vei face in timpul acela.

| AnetteBurnier a răspuns:

Poate nu îți place să citeşti, aşa că este momentul potrivit pentru a incepe sa iti placa. Nu exista om caruia sa nu îi placă să citească, doar nu a gasit cartea potrivita. In plus, sa citesti inainte de somn e minunat.
Poti citi cărți S.F.:
Percy Jackson si Olimpienii vol.1, 2, 3, 4 si 5 ca doar asta sunt traduse, daca te pricepi la engleza il poti comanda si pe 6 si 7.
Cronicile Familiei Kane(care este pur şi simplu demențială, dar, atenție, creeaza dependenta, si daca o termini, vei plange o luna si jumatate si simptomele pot fii:
sa cauti videoclipuri cu theme song
sa iti iei telefonul fara sa stii de ce si sa scrii in casuta de cautare a Google-ui personaje din carte
sa cauti survival guide intr-una dar sa vezi ca exista doar in engleza
si, sa incepi sa crezi ca esti unul din alesi si sa incerci sa vezi daca ai un zeu in cap)
Divergent, Insurgent, Allegiant si Four
Hunger Games 1, 2, 3
Harry Potter

Dar ai grija, prea mult strica.
Totusi o carte cu adevarat evidentiata din cele S.F. ar fi,, Darul lui Jonas"- Lois Lowry

Poti incerca sa citesti si alte carti simple si uimitoare prin simplitatea lor, caci daca incepi cu S.F.-uri nu te mai opresti.

Daca nu vrei sa citesti, ceea ce ar insemna sa iti ratezi cel mai important timp al tau in totalitate dedicandu-te unui alt lucru care nu se compara cu asta XD, ai putea de exemplu sa petreci timp descpoerindu-te pe tine(ceea ce se face citind), intr-un alt mod mai greu. De exemplu poti sa vezi daca iti place muzica, istoria sau sportul si sa practici, sa te dezvolti pe tine.
Daca te-ai hotarat ce iti place, poti sa cercetezi cam cum ar trebui sa practici, de ex daca iti place muzica, poti sa inveti sa canti la pian, dar la 10 noaptea...mneahh, trezesti vecinii.
In fine, sper ca te-am ajutat. Daca ai vreo intrrbare, adreseaza-mi-o.