| cOsmania a întrebat:

am 14 ani si as vrea mult sa-mi cresc masa musculara. Sunt cam slab si nu prea stiu cate serii de abdomene sa fac,flotari, genoflexiuni etc. Imi poate spune cineva ce sa fac di X cate serii sa fac din X odata la X zile, un fel de program, va multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Diidaa a răspuns:

Pai uite ce trebuie sa faci:
1. Iti trebuie o coarda de sarit
2. In fiecare zi, sari fara sa te opresti o jumatate de ora ( dimineata si seara)
3. Manaca mai multe legume si fructe si lasa carnea, dulciurile, pastele, etc...
4. Merge!
5. Funda?

| cOsmania explică (pentru Diidaa):

Serios, doar atat? Sar cu coarda? Stiu ca sunt destul de mic, dar cred ca pot face anumite exercitii...