| Alpha11 a întrebat:

care stie daca pun un bilet de 6 meciuri la stanleybet cu 5 lei imi iese aproximativ 400 lei.
Intrebarea e cat miar iesi daca pun la -2 meciuri? Cat imi scade de obicei? 50% 80%?

Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Hai sa te lamuresc...ai initial 5 meciuri.
Primul are cota 1.5
Al doilea 1.9
Al treilea 2.5
Al patrulea 1.3
Al cincilea 3

Si cota pe intreg biletul se calculeaza prin inmultirea acestora.

Daca alegi doar doua bilete din astea 5, cota se calculeaza inmultind cotele respectivelor doua meciuri. Adica 1.9 * 1.3 nu e acelasi lucru cu 2.5 * 3

Ai inteles ideea?

8 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Decat un un castig mare, si un bilet pierdut pentru un meci, mai bine pui 1-2 meciuri, si iesi aproape la sigur.
Parerea mea.

| Alpha11 explică (pentru MrAnderson):

Ai dreptate dar cu 1 - 2 meciuri trebuie sa investesti mai mult
dar totusi nu ai idee cat imi mai ramane daca pun la -2 meciuri?

| MrAnderson a răspuns (pentru Alpha11):

Pai depinde la cotele celor 2 meciuri pe care le alegi.
Unele au cota mai mica de castig, altele mai mare.

| Alpha11 explică (pentru MrAnderson):

Nu cred ca ai inteles e la general adica daca nu imi ies 2 meciuri pot castiga nu conteaza care asta e ideea happy dar mersi oricum

| MrAnderson a răspuns (pentru Alpha11):

Nu, nu poti castiga.
Daca ai pus 5 meciuri, trebuie sa iti iasa toate 5. Daca sunt doar 4, spre exemplu, biletul este pierdut.

| Alpha11 explică (pentru MrAnderson):

Stiu asta happy dar ideea era sa pun la -2 meciuri am auzit ca merge dar iti scade valoarea castigului

| MrAnderson a răspuns (pentru Alpha11):

Da, normal ca iti scade castigul, pentru ca sunt mai putine cote care se inmultesc.
Dar cresc sansele de castig. happy Cum ai fi multumit? Cu 50 de lei siguri, sau cu un bilet care ar fi valorat de 10 ori mai mult daca?winking

| Alpha11 explică (pentru MrAnderson):

Logic degeaba valoreaza biletul de 10 ori mai mult daca nu il castig happy ma intrebam din 400 lei cat ar fi normal biletul daca pun la -2 meciuri speram sa imi iasa un 50 de lei ce parere ai? va fi mai putin?

| MrAnderson a răspuns (pentru Alpha11):

Hai sa te lamuresc...ai initial 5 meciuri.
Primul are cota 1.5
Al doilea 1.9
Al treilea 2.5
Al patrulea 1.3
Al cincilea 3

Si cota pe intreg biletul se calculeaza prin inmultirea acestora.

Daca alegi doar doua bilete din astea 5, cota se calculeaza inmultind cotele respectivelor doua meciuri. Adica 1.9 * 1.3 nu e acelasi lucru cu 2.5 * 3

Ai inteles ideea?