| meastylin a întrebat:

mi-am dat seama cum sa o conving pe mama sa imi ia apple iphone sa incep de ex ascund bateria undeva si i zic ca so stricat telefonul si imi ia apple iphone cand trimite tata bani din belgia chestia e ca nu stiu daca merge dau funda celui care imi spune daca va merge versiunea mea si va rog sa imi spuneti unde as putea asunde bateria fara sa afle mama succes

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Ah. :3
Pana la urma, fiecare om, are un vis anume; un vis unic. :3
Tu iti doresti sa ai acel telefon; si poate intr-o zi, il vei avea.;]
Iti strangi alocatia in fiecare luna, si asa vei aduna o mica suma de bani, cu care poti achizitiona acel telefon.; 3
Stii, mai nou imi doresc sa-mi fac o trupa.; D Nici un prieten de-al meu nu a vrut sa faca parte din aceasta " trupa ", dar, m-am rugat de ei, pana ce au acceptat. happy
Incerc sa-mi dau seama cum sa strangem bani, pentru a ne cumpara instrumente.;] Va fi destul de greu, dar, poate vom reusi. Pana la 18 ani, avem timp.; D
Oricum, cumpara-ti telefonul ala, daca ti-l doresti.;-j Pentru ca, m-ai tarziu iti vei dori altceva. Visele se schimba.; 3

Succes.

10 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Buna. =3
Acest gest pe care vrei tu sa-l faci, este foarte urat.;|
Esti cam rasfatata! Sau, asa mi se pare mie.
Mama ta, si tatal tau se sacrifica pentru tine, pentru a nu-ti lipsi nimic, din ceea ce e necesar. Sa stii ca telefonul ' Apple Iphone ', sau cum se mai cheama, nu e asa necesar. Mai bine, iti cumperi niste haine noi, ghete ( ca tot a venit frigul asta ), sau alte lucruri de care ai tu nevoie.
Acel telefon, se v-a strica foarte repede, si banii folositi pentru a-i cumpara, se vor duce pe ' Apa Zambetei '.;|
Sa stii, ca si eu mi-am dorit multe, dar, sunt unele lucruri care nu le poti obtine! Daca iti doresti asa de mult ' Iphone - ul ' ala; mai bine ti-ai strange tu banii, singurica, si ti l-ai cumpara.winking
Sa strangi vreo zece milioane, si apoi sa-i dai pe un telefon, nu e chiar asa de ' placut ', sa zic asa.
Oricum, e decizia ta. Faci ce vrei!

Pa, pa.

| andreidraga a răspuns:

Te-ai pus vreodata in locul mamei tale? Tatal tau se sacrifica sa stea departe de familie doar ca sa te creasca si tu iti bati joc de munca lui? Ce are telefonul tau? Poti vorbi? Poti trimite mesaje? Perfect! Incearca sa opresti calculatorul si sa vezi putin viata si in afara pixelilor.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Lume proasta si disperata pentru un telefon de cacao...

| brigifolk a răspuns:

Iphone-ul e o mare mare tampenie si tot poporu vrea trebuie sa platesti toate aplicatile nu poti face videocall ii o mare mare TAMPENIE

| meastylin explică:

Multe raspunsuri dar stati unpic poate ca aveti dreptate ca e o fapta rea dar n-am ce sa-i fac risc pentru ca telefonul meu e urat si parinti sa zic eu de ex nu-s saraca si nici nu ma prea razfata cum fac la alti deci doar un telefon pe care nu l-am avut nici odata merita pentru mine e prima oara cand parinti o sa fac acest gest frumos ca nici odata nu lau facut indiferent si tin cont de raspunsurile voastra dar va rog fiti sinceri si daca imi dau telefonul vechi iphone o sa fie cu un milion si cv e un fel de oferta

| positivity a răspuns (pentru meastylin):

Un milion?! O_O E la oferta?;|
Eu nu zic sa nu ti-l cumperi, dar d-acum trebuie sa te comporti mult mai bine cu parintii tai; pentru ca tin mult la tine, si nu vor sa-ti lipseasca nimic.
Oricum, pana la urma urmei. totul depinde de tine, daca iti doresti asa de mult acel telefon, si vrei neaparat sa ti-l cumpere.
Odata, mi-am dorit si eu un playstation; de fapt, mi-l doresc de doua - trei zile, dar asta-i partea a doua. Si, m-am gandit sa-mi strang singura banii, pentru a-mi cumpara acel playstation.;-j Nu vreau sa mai depind de parinti, chiar daca totusi, nu am nici macar 14 ani.;]
Vreau, ca peste cativa ani, sa merg intr-o tara, mult mai distanta de Romania, pentru a-mi satisface visul!; 3

Oricum, bafta cu telefonul.winking

| meastylin explică:

ヒナタ nu stiu cum sa zic esti de treaba dar as vrea sa strang bani dar problema e ca nu stiu cum si o sa fac doar o mica gluma si dupa o sa fiu mai cum sa zic nu o sa mai fac asta e tot ce stiu doar odata poti sa iti implinesti visul

| positivity a răspuns (pentru meastylin):

Ah. :3
Pana la urma, fiecare om, are un vis anume; un vis unic. :3
Tu iti doresti sa ai acel telefon; si poate intr-o zi, il vei avea.;]
Iti strangi alocatia in fiecare luna, si asa vei aduna o mica suma de bani, cu care poti achizitiona acel telefon.; 3
Stii, mai nou imi doresc sa-mi fac o trupa.; D Nici un prieten de-al meu nu a vrut sa faca parte din aceasta " trupa ", dar, m-am rugat de ei, pana ce au acceptat. happy
Incerc sa-mi dau seama cum sa strangem bani, pentru a ne cumpara instrumente.;] Va fi destul de greu, dar, poate vom reusi. Pana la 18 ani, avem timp.; D
Oricum, cumpara-ti telefonul ala, daca ti-l doresti.;-j Pentru ca, m-ai tarziu iti vei dori altceva. Visele se schimba.; 3

Succes.

| meastylin explică:

ヒナタ mersi pentru tot o sa fac asa o sa incerc sa o pacalesc dupa daca tine o sa merg inainte si dorintele se schimba usor cam da dar simt ca daca pacalesc si eu unpic dorinta mea se va implini si mersi ca miai spus bafta si eu iti urez succes daca in tradevar vrei o trupa e ceva special si iti accept decizia e una buna

| positivity a răspuns (pentru meastylin):

Da. Stiu ca ati face o trupa este ceva special, sau oarecum.;-j
Deci, poate mai tarziu, peste cativa ani. vei auzi de mine, si de trupa mea. smug;]
Oricum, ai grija ce faci cu telefonul ala; deoarece costa foarte, foarte multi bani! Sau asa mi se pare mie.; 3

Succes in continuare.winking

| alexpuya88 a răspuns:

S-ar putea ca mama ta sa-l duca la reparat si atunci ii cumpara o baterie noua dar poti sa-l bagi in apa si sigur se strica.dar ai grija fara baterie! funda