| LoveItachi4Ever a întrebat:

Mie imi este cam frica sa nu fiu fulgerat, ce sa fac? Ma poate fulgera in casa?

20 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Da, vezi ca incape si sub pat, deci acolo sa nu te ascunzi in niciun caz.

| unknownn a răspuns:

Cati ani ai? 5?

| qLoveSmileღ a răspuns:

Daa! Poti sa mori! :O

| 0rlando a răspuns:

De ce ți-e frică, de aia nu scapi.
Deși foarte rar se întâmplă asta, poți fi lovit de fulger și în casă. Nu în mod direct, ci când ești în baie, sau folosești un aparat electronic, conectat la priză.
Mai sunt cazuri în care casa, ia foc pur și simplu de la fulger, dar destul de rar.
Ai mai multe șanse să fi lovit de un camion în propria curte, decât să mori lovit de fulger, plus că de fulger, au supraviețuit mulți, dar de camion, mai puțini laughing

| DonyHD a răspuns:

Si mie imi este frica dar cand sunt afara pe un teren deschis si fulgera aproape, dar in niciun caz sa imi fie frica in casa, dimpotriva stau pe geam si ma uit cum fulgera imi place nu se poate in casa pentru ca exista paratrasnetewinking

| vali1985 a răspuns:

Nu!
Stai linistit.

| SethEmm a răspuns:

Daca nai acoperis la casa esti in pericol daca ai stai linistit nu ti se intampla nimic

| Xtadelo a răspuns:

Hellooooo!
Sunt foarte mici sansele sa fi fulgerat( asta daca nu esti pe un camp )
Asa ca stai chill happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In casa poti sa stai linistit. Dar nu sta linga ferestre si, cum s-a mai spus, evita sa atingi obiecte metalice. Daca este furtuna mare, este de preferat sa inchizi TV-ul si PC-ul. Altfel, nu ai de ce sa te temi.

| YONTU a răspuns:

Pai... In acel moment nu trebuie sa atingi obiecte care contin fier sau nu trebuie sa le porti! Nu uita k fulgerul atrage numai la fier sau la obiecte obtinute din el!

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Eu zic mai bine du-te urcate pe casa si asteapta sa te fulgere si dupa ce te fulgera scapi de grija

| Differentx13 a răspuns:

Stay chill, nu se va întâmpla nimic.

| Valy4567 a răspuns:

Conform unei statistici, sunt mai mari sansele sa castigi premiul cel made la Loto, decat sa fii lovit de fulger.

| CikEu a răspuns:

Nu mai faceti misto. stai fara grija exista putine sanse sa fi fulgerat important este sa nu stai langa obiecte metalice

| AcelasiEu3 a răspuns:

Scoate pe geam un stegulet alb, nu o sa te mai fulgere.

| TeIubescSiGata a răspuns:

In casa nu te fulgera, stai linistit! Poti fi fulgerat numai daca esti afara si atingi obiecte care contin fier.