| LauraDulcik a întrebat:

Poimaine merg la mare, insa am o problemuta minora: nu stiu sa inot foarte bine, adica reusesc sa ma deplasez cat-decat, dar nu reusesc sa raman la suprafata; trebuie sa stau intr-un fel pe apa cat mai dreapta adica sa nu ma lasa la fund cu picioarele, dar nu reusesc! Cateva sfaturi? Multumesc anticipat! Fundaaaaa!

Răspuns Câştigător
| Ceriik a răspuns:

E. nu e tocmai usor..trebuie sa ai un pic de curaj si sa nu intri in panica; apoi depinde si de varsta pe care o ai: cand esti mai mic ai si un pic de doza de nebunie, nu prea constientizezi multe si inveti mai usor; cand esti mai mare lucrurile stau altfel. Bine = mai intai iti iei un colac pe masura si intri in apa usor, dai din picioare lent asemenea scafandrilor dar foloseste si mainile; apoi incetul cu incetul exerseaza miscarile bratelor astfel incat capul sa-ti ramana la suprafata; Nu intra in apa mai mare decat statura ta fiindca o sa obosesti la un moment dat si sa ai un punct de sprijin la picioarela o adica;. dupa o perioada poti lua vesta de salvare si la fel usor-usor intri in apa si mai ca te ajuti de picioare mai ca nu dai din maini si din picioare astfel incat sa-ti mentii capul si 1/3 din trup la suprafata... iar cand consideri tuu..renunta la tot si da-i bataie in apa la o scaldatoare buna. Eu am invatat sa inot legata cu funia de barca intr-o apa curgatoare si nu mi-a fost tocmai usor. Ma puneau sa inot in amonte nu in aval..asa ca de disperare sa nu ma duc la fund am dat din maini si din picioare pana n-am mai putut.

| LauraDulcik explică (pentru Ceriik):

Iti multumesc foarte mult pentru raspuns! Ma ajuta foarte mult! Iti doresc o zi buna in continuare!

| DimLight a răspuns (pentru Ceriik):

Da ce esti? sclav, animal de companie? laughing legata cu funia de barca laughing

3 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Asa fac si eu laughing). In primul rand faci pluta, apoi incepi sa apropii mainile si sa le indepartezi impingand apa cu ele, si din picioare dai ca si cum ai alerga, dar nu cu ele pe pamant, ci in apa... Pe mine m-a ajutat happy