| Maopiscopulesculeandra a întrebat:

Sunt clasa 7 si parintii mei nu ma mai lasa la calculator in timpul saptamanii(adica de luni pana Vineri), si tot ce fac e sa stau pe Youtube cam o ora si dupa sa ma gandesc ce sa mai fac. Temele mi le fac dimineata pentru ca seara nu am nici un chief. Ce as putea face ca sa nu ma mai plictisesc?
Dau funda!
Multumesc!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Citeste cat mai multe carti. Este interesant, relaxant, te va pasiona din prima clipa si te va si invata multe lucruri.

| untu a răspuns:

Au dreptate parintii tai si trebuie sa asculti pe ei! Pentru ca creeaza depedenta si nu te lasa la calculator pentru ca ai scoala si teme de facut si sa inveti lectiile pe de rost! Fii multumit ca ei te lasa macar sambata si duminica! Daca te plictisesti citeste o carte frumoasa si interesanta sau sa vorbesti cu ei si o sa-ti dea ceva de facut treburi sau sa stai de vorba cu ei sa-ti depeni niste amintiri din trecut sau amintiri pe vremea bunicilor si strabunicilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să te joci jocuri!

| Maopiscopulesculeandra explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce sa ma joc. M-am plictisit de toate pe care le am si le-am avut iar pe Magazin Play nu gasesc nimic smecher.

| TanteMarianne a răspuns:

Bai nu stiu.
-ai si tu un telefon.joaca-te pe el.
-daca esti fata : aranjeaza-te in oglinda, invata sa te machiezi sau sa te coafezi singura.
-deseneaza ceva

acum ce cred eu este ca ar trebui sa vorbesti cu ei de ce te lasa doar o ora, mai alex daca totul este in rest in regula.adica ai note bune, iti faci temele. depinde acum si la ce te uiti pe Youtube, poate nu le place ce muzica asculti sau in caz ca te uiti la hentai(chestii p***o) e posibil sa nu te lase mai mult de o ora.
posibil sa vrea sa ajungi sa citesti si o carte de la sine.
Vorbeste cu ei! e grav.

| Maopiscopulesculeandra explică (pentru TanteMarianne):

Invat cat de bine pot. Am facut media pe semestrul asta si imi iese 9. Mai bine de atat nu pot. Nu stiu de ce nu ma lasa in timpul saptamanii.

| Adiq a răspuns:

Apuca-te de un sport. O sa iti ocupe din timp si intalnesti oameni noi.

| Maopiscopulesculeandra explică (pentru Adiq):

Fac Tir si Karate

| Adiq a răspuns (pentru Maopiscopulesculeandra):

Atunci as incerca sa stau cat mai mult cu prietenii mei, sa ies pe afara, sa vorbesc cu ei. (timpul poate sa treaca foarte repede asa)

| Maopiscopulesculeandra explică (pentru Adiq):

Daca nu ar fi asa frig afara as iesi.

| Adiq a răspuns (pentru Maopiscopulesculeandra):

Fac atletism, merg la fiecare antrenament ca stiu ca ma ajuta foarte mult, merg si la -10 grade daca antrenamentul nu esti anulat.