| Catalin_Alleen_1994 a întrebat:

vreau si eu smai tunez carcasa calculatorului,(nu stiu ma gandeam sa o vopsesc un gri cromat! unde as putea gasi tot ce imi trebuie pentru a ma apuca de treaba vreau sa iasa ceva frumos! vreau un raspuns repede pana nu bag fierastrau in ia rolling on the floor multumesc anticipat cel mai bun rasp funda!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

S-ar putea sa iasa mai incovoiata decat o vrei.
Daca nu o tai bine o sa te zgarii in ea.
O sa iti miroasa o vreme a vopsea si tot o sa arate nasol...

Eu te-am avertizat. Au mai incercat si altii...

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca sa o vopsesti gri, ca si cum ar fi cromata, investitia e mica. Mergi la un magazin de piese auto si ceri o coala de smirghel P400 si un spray pentru jante, imitatie de crom.
Iei si slefuiesti carcasa pe toate suprafetele, apoi o stergi cu spirt sau acetona ca sa indepartezi tot praful. Dai un strat de spray din ala, si daca e nevoie si al doilea, iese destul de ok si nu e greu de aplicat.
Dezavantajul este ca se cam pateaza cand pui mana pe el, chiar daca s-a uscat. Ideal ar fi sa dai si un lac auto peste el, insa ala nu iese la spray, trebuie dat de un vopsitor, la pistol, si te costa ceva.

| cristimihailov a răspuns:

De ce nu incerci una gata tunata?
Sau doar diferita?

Sau ai putea sa cauti o carcasa de la un calculator second hand... la o firma de calculatoare second hand...

| Catalin_Alleen_1994 explică (pentru cristimihailov):

Nu stiu pur si simplu vreau sa imi fac de lucru sa o fac exact asa cum imi place mie...

| cristimihailov a răspuns (pentru Catalin_Alleen_1994):

S-ar putea sa iasa mai incovoiata decat o vrei.
Daca nu o tai bine o sa te zgarii in ea.
O sa iti miroasa o vreme a vopsea si tot o sa arate nasol...

Eu te-am avertizat. Au mai incercat si altii...