| KranKie a întrebat:

Am 12 ani si nu prea stiu cum sa-mi omor timpul in afara de PC. Adica vin de la scoala la ora 1 si intru la PC cam 2 ore jumatate sau 3 si mi se pare foarte mult. Dati-mi activitati prin casa ce sa fac in afara de pc televizor telefon si teme. Temele si de invatat le fac dar ceva activitati as vrea care sa-mi ia mult timp sa fie si distractiv pentru ca vreau sa am un viitor bun.

7 răspunsuri:
| denniii a răspuns:

Incearca sa citesti sau sa scrii o carte avand in vedere ca ai atat de mult timp liber...sau fa curat(asta omoara timpul), insa cel mai bine ar fi sa iesi afara cu prietenii sau sa te apuci de un sport(daca faci performanta te va ajuta pe viitor). funda?:-)

| KranKie explică (pentru denniii):

Pai prieteni mei stau toti pe PC cu jocurile lor si ei la scoala numai despre asta vorbesc asa ca sunt mai singur, putin timid... Deci nu vreau sa scriu carti, doar le citesc cam inainte sa ma culc la 10, ( putin aiurea) dar asta fac cand nu am somn ceva distractiv prin casa de varsta mea ( 12 ). Si de facut curat nu prea am ce, familia mea are menajera. Deci astept si alte raspunsuri

| denniii a răspuns:

Si eu citesc mult cam din acelasi motiv...toti sunt cu jocurile dar eu nu.incearca sa iti gasesti o pasiune sau ceva la care te pricepi...gen desenatul sau muzica.sau poti sa incerci sa gasesti ceva filme care sa iti placa, sa le descarci si sa te uiti.pentru distractie ti-as recomanda niste comedii.

| KranKie explică (pentru denniii):

Am specificat fara tv si din astea o activitate sa zicem cum nu as avea tv pc telefon

| denniii a răspuns:

Atunci,nu stiu...invata sa crosetezirolling on the floor sau apuca-te de un sport...bineinteles ca nu prin casa, intr-un loc specializat.

| KranKie explică:

PS. Activitati prin clasa prieteni mei ei sunt cu PC de aia vreau sa fac ceva distractiv prin casa... nu sa scriu o carte sau asa ceva, nu sunt poet.

| RussianBoy a răspuns:

Daca vii de la scoala te duci afara cu pr vb din inainte si va intlniti in curtea scolii si va jucati sau va plimbati.