| MyMindRules a întrebat:

Sunt foarte nehotarata, sa dau la farmacie sau medicina?:/
Care este mai usoara si unde se castiga mai bine?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti convine sa iei spaga pentru a salva niste vieti? Ala nu e medic ci un vierme ordinar care nu are ce face prin spital, daca vrei sa fi medic da la medicina dar meseria o practici in strainatate in caz ca ai pretentii la multi bani.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
alegi acel profil unde crezi ca te descurci, daca alegi pe criteriul banilor, nimic nu se va alege de aceasta meserie numita Medicina. orice meserie se practica cu drag si cu mult suflet, iar foloasele vor veni neintarziat.
O zi bunahappy

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt 2 lucruri total diferite.

In ziua de azi ca farmacista nu faci nimic decat sa vinzi la tejghea si atat

| Carmen100 a răspuns:

La farmacie e mai usor dar ca doctor se castiga mai bine

| david44330 a răspuns:

La medicina e putin mai greu dar se castiga foarte bine

| me15 a răspuns:

La farmacie este mai usor decat la medicina pentru ca nu ai chiar atat de mult examene si de invatat.Dar in medicina se castiga automat mai bine decat la farmacie pentru ca implica mai multe sarcini!