| Luuluu a întrebat:

Am o problema cu contul de TPU si cu mail-ul. Nu mai pot posta absolut nici un raspuns si nu inteleg de ce. Imi spune ca ar trebui sa-mi confirm id-ul insa nu primesc mesaje cu privire la acest lucru. Mail-ul de confirmare intarzie sa apara. Aceasta problema o am de cateva zile. Stie cineva de ce?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este o eroare de server...

Ar fi trebuit să primeşti un e-mail de confirmare a contului!

Teoretic, trebuie să îţi accesezi contul de e-mail cu care te-ai înscris pe TPU şi acolo ai un link de confirmare ( dai click pe el, NU trebuie să trimiţi nici un mesaj )!

Verifică şi în folderul de "Spam"...

"15. De ce nu mai pot posta intrebari si raspunsuri?
Daca ai postat 10 intrebari si raspunsuri, dar nu mai poti continua, e din cauza ca nu ti-ai confirmat adresa de e-mail. Poti solicita retrimiterea mesajului pentru confirmarea adresei de e-mail de la Editare date profil." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#15

Dacă, totuşi, nu reuşeşti să găseşti/primeşti acel e-mail, atunci trimiţi un mesaj din secţiunea "Contact" - colţul dreapta sus, ori de la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

Toate cele bune.

| Luuluu explică (pentru bursuc001):

Am rezolvat problema. Se pare ca a fost doar o eroare de server. Multumesc mult pentru ajutor.

| bursuc001 a răspuns (pentru Luuluu):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

| Luuluu explică (pentru bursuc001):

Mulțumesc la fel.

| bursuc001 a răspuns (pentru Luuluu):

Mersiwinking

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa trimiti emailul de confirmare la adresa cu care te-ai inscris pe Tpu.Schimba-ti adresa de email pe TPU daca adresa de email de pe Yahoo pe care o utilizezi acuma nu e tot una cu cea de pe contul TPU-asfel:editare date profil-adresa email actuala(o inroduci)-adresa email noua(o inroduci) si dai ok. Daca nu emailul e problema servarul are o problema.Succes!

| Chamberlin a răspuns:

Trimilele un e-mail celor de la TPU si punele ce nu iti merge.