| mihai69 a întrebat:

Apropo de „Magazinul de premii TPU":
===
„TPU lansează acum magazinul de premii. Produsele (...) se pot achiziţiona contra monede virtuale TPU."
===
Dar spre deosebire de banii din lumea reală, monedele lor virtuale au o durată de viață (foarte) limitată.
Așadar, practic degeaba le primești, că în scurt timp le „papă" „inflația".
Oare n-ar fi corect în cazul acesta ca și prețul produselor oferite ca premiu să scadă cu câte o monedă pe lună?
Sau dacă nu merge, măcar să poată fi donați, dacă tot vezi că ai o sumă cu care n-ai ce face oricum?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Au avut grija sa nu ofere monede. Eu raspund zilnic am primit 3 monede tot anul happy

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca cu fiecare moneda primita se prelungeste valabilitatea tuturor monedelor pe cateva luni, nu cred ca ai primit acele monede degeaba, o sa te folosesti de ele fi fara griji

| mihai69 explică (pentru RAY):

Crezi greșit. De când au instaurat sistemul ăsta de „premiere" eu am primit peste 30 de monede. Dar se are grijă ca nici un utilizator să nu adune prea multe în 6 luni. După ce unele dintre cele vechi îi expiră, mai capătă altele - dar la ce bun?!?
Nu că mor să am vreunul dintre produsele din prăvălie, doar că procedeul lor mi se pare cam incorect.
Seamănă izbitor cu asta: http://pursuingawesomeness.files.wordpress.com/......lcurve.jpg doar că TPU a ales varianta a treia, cea cu bățul extrem de lung.

| RAY a răspuns (pentru mihai69):

Deci nu se mareste perioada de valabilitate,nu stiam asta, ai dreptate, nu spun ca nu, dar sa stii ca de primit primesti cand comanzi, vorbesc din propie experienta, desi nu e bataie de joc

| mihai69 explică (pentru RAY):

Repet: nu contest autenticitatea Magazinului și a produselor aflate acolo, ci modul inechitabil / injust de „expirare" a banilor.
Nici măcar pe vremea lui Isărescu și Stolojan nu fugeau banii așa iute din conturi...

| MadalinG99 a răspuns:

Mie mi se pare o prostie acel magazin. big grin

| mihai69 explică (pentru MadalinG99):

Mie nu. Ideea e bună în principiu, dar modul în care au implementat-o e jalnic.

| MadalinG99 a răspuns (pentru mihai69):

Exact ideea e buna, dar preturile si monedele pana le strangi... straight face