| Natee a întrebat:

Bine... Deci asa ceva nu e normal. Deci eu aseara faceam pregatire pentru teza si am postat pe TPU ( la Educatie si Cult. generala) o intrebare despre cazul genitiv intr-o propozitie. Nu era tema! De ce a fost stearsa? De ce? Daca nu era o tema si am rugat frumos sa mi se explice si mie, de ce mi s-a sters intrebarea. Va rog sa imi raspunda cei de la TPU!

7 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

De unde ai vrea sa stim noi ca nu e tema?

| Natee explică (pentru CautNume):

Pai in primul rand spuneam daca era tema si doi: atata timp cat nu e nesimtire si nu cerem prea multe nu ar trebui sa fim ajutati? Adica de asta se numeste Toti Pentru Unu.
Si oricume u vreau un raspuns de la cei care au facut TPU! Ca ei mi-au sters intrebarea. Va rog frumos sa imi raspundeti!

| CautNume a răspuns (pentru Natee):

Deci daca era tema ne anuntai? Deci cu alte cuvinte ne spuneai de la inceput ca incalci regulamentul?

| Natee explică (pentru CautNume):

Intr-un fel da, eram sincera. Oricum numai conteaza! Are dreptate "ala din beci"! Oricum TPU nu inseamna toti pentru unu ci toti pentru ce avem chef si ne convine!

| aladinbeci a răspuns:

Natee, si mie mi-au fost sterse o gramada de raspunsuri si funde. Ce sa-i faci: unii useri chiar vor sa ajute, altii inteleg sa avanseze in Rank pozand in mari justitiari si facand morala altora. Sincer, nici mie nu mi se pare normal, avand in vedere ca e un site pentru ajutor reciproc. Sa fii sigur/sigura ca daca as pune si eu o intrebare despre o sinteza de chimie pentru care s-a luat mai recent premiul Nobel(si deci nu s-ar gasi raspunsul in manuale), s-ar gasi imediat multi useri care ar incepe sa ma avertizeze ca am pus intrebare despre teme, apoi mi-ar spune probabil ca sa ma apuc de invatat fiindca, nu-i asa, tara are nevoie in viitor cu precadere de oameni care n-au voie sa aiba vreo nelamurire in probleme stiintifice. Probabil ca as fi taxat de repetent, corijent sau lenes care cerseste in disperare ajutorul altora. Nu mi se pare firesc, dar la asta se ajunge daca se va promova in continuare o anumita stare de anormalitate, din acest punct de vedere.
Asta este parerea mea. Bafta multa!

| Crucified a răspuns:

Oameni prosti!
si eu am intrebat tot la aceeasi categorie ceva legat de fractii dar nu era tema. sad

| Natee explică:

pai ce sa mai reformulez ca eu aveam neoie pentru dimineata asta!