| maphiotul a întrebat:

Buna.
Stie cineva de ce nu imi mai apare optinea de a trimite mesaj cuiva de pe TPU?
Am incercat la mai multi si la nici unu nu se poate.
Am fost restrictionat de TPU?
Si la unii nu imi arata,, adauga prieten". Asta probabil e setarea de la utilizatorul respectiv?
Mersii

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Deci, cel mai bine intrebi in sectiunea de contact.

18 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Sunt setarile utilizatorilor in cauza, pot sa opreasca mesajele, cererile de prietenie si felicitarile; nu inseamna ca ai fost restrictionat, din cate stiu nici nu exista o astfel de "pedeapsa".
Daca mergi la mine pe profil, poti apasa toate butoanele ca eu le am activate.

| maphiotul explică (pentru LPCTSTR):

Cum le ai activate?
Nici tie nu iti pot trimite mesaj

| LPCTSTR a răspuns (pentru maphiotul):

Ciudat, mie imi trimite lumea mesaje, deci merge.
Intreaba in sectiunea de contact: https://www.tpu.ro/contact de ce nu iti apare butonul [nu uita sa pui linkul profilului tau].
Eu desi nu vad butonul pe profilul tau, inca pot accesa pagina pentru a trimite mesaje https://www.tpu.ro/trimite-mesaj/ si dupa / pui codul din linkul profilului: la al tau este asta https://www.tpu.ro/utilizator/acihth
Deci eu ca sa iti trimit mesaj, desi nu pot accesa pagina prin buton, o pot accesa prin link: https://www.tpu.ro/trimite-mesaj/acihth
Incearca asa, poate s-a buguit siteul ori ai o extensie care blocheaza cumva butonul ala.

| maphiotul explică (pentru LPCTSTR):

Chiar tie am vrut sa iti trimit mesaj de aia am observat ca nu imi apare butonu laughing

| maphiotul explică (pentru LPCTSTR):

Am incercat de pe link si imi apare,, nu poti trimite mesaj acestui utilizator"

| LPCTSTR a răspuns (pentru maphiotul):

Greu de crezut, asa cum am zis, lumea imi trimite mesaje
Iar in setari am totul activat: https://ibb.co/8dT0qCD

| maphiotul explică (pentru LPCTSTR):

Ok,mersi
Dupa ce rezolv vreau sa te intreb ceva

| maphiotul explică (pentru LPCTSTR):

Am trimis mesaj la TPU sper ca o sa raspunda, nu stiu
Dar nu am gasit nicaieri la mine setarile care le ai tu, adica cine imi poate trimite mesaj etc.

| maphiotul explică (pentru LPCTSTR):

Ca poate e de la setari de la mine

| LPCTSTR a răspuns (pentru maphiotul):

Sigur nu ai aceleasi setari?
Uite un link cu highlight: https://www.tpu.ro/......tului-meu/

| maphiotul explică (pentru LPCTSTR):

Daca intru de pe link-ul asta da
Dar altfel nu am gasit nicaieri

| LPCTSTR a răspuns (pentru maphiotul):

Daca iti apare pe link, inseamna ca sectiunea exista si iti iese tie din vedere locatia respectiva.
Da scroll si citeste atent toate rubricile de pe pagina setarilor: https://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/

| maphiotul explică (pentru LPCTSTR):

Am gasit acum, mersiihappy
Si vreau sa te intreb, oare cum pot vedea si eu ce intrebari pun oamenii pe TPU? doar cele ale prietenilor le pot vedea?
Nu ar trebui sa imi apara cand pune oricine o intrebare?
Mi-au aparut doar ale tale dar nu am stiut raspunsurihappy

| LPCTSTR a răspuns (pentru maphiotul):

Nu sunt sigur ca pricep intrebarea.
https://www.tpu.ro/......tului-meu/ aici ai setarea ca sa primesti notificari cand prietenii posteaza intrebari. De ce nu primesti notificari daca intr-adevar posteaza, asta e cel mai probabil o problema tehnica.
Totusi nu sunt sigur ca inteleg, spui ca iti apar intrebarile mele... insa nu te am in lista de prieteni, deci n-ar trebui sa primesti notificare cand eu pun intrebari, sau sa-ti apara numai intrebarile mele pe pagina principala.
Vrei sa primesti notificare de fiecare data cand un user pune o intrebare? Ca asta nu se poate.

Sau vrei sa spui ca pe pagina principala nu vezi alte intrebari?
Asta-i pagina principala, aici apar majoritatea intrebarilor [care nu sunt considerate obscene]: https://www.tpu.ro/

| maphiotul explică (pentru LPCTSTR):

Scuze,am confundat.de la altcineva mi-a aparut intrebari pe care il am la prieteni

,, Asta-i pagina principala, aici apar majoritatea intrebarilor [care nu sunt considerate obscene]:" si cele obscene unde le arata?happy

| LPCTSTR a răspuns (pentru maphiotul):

In sectiunile dedicate. Multe intrebari din Dragoste si sex sau Religie nu apar pe prima pagina.
Am observat in timp ca destul de multe intrebari nu prea apar pe pagina principala, insa a ramas un mister ingropat prin 2020 cand eram mai activ.

| maphiotul explică (pentru LPCTSTR):

Vezi? a fost de la ei problema
Acum au rezolvat-o
Buna,

Am gasit problema si a fost remediata.

Zi frumoasa,
Cristina, TPU.ro

On Tue, 06 Sep 2022 20:15:08 +0300, Alex

| LPCTSTR a răspuns (pentru maphiotul):

Ma bucur sa aflu.

| LPCTSTR a răspuns (pentru LPCTSTR):

Deci, cel mai bine intrebi in sectiunea de contact.