| LoveMadScience a întrebat:

Cate fundite imi trebuie pentru a deveni expert TPU?kiss

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

NeluL-e, iar dau de tine, hihi.

justme07, nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII (desi au fost si cateva exceptii) sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea!). Tu trebuie sa indeplinesti toate aceste conditii, iar administratorii vor hotara, cand a venit momentul. Ei au ultimul cuvant. Citeste si aceste postari, plus comentariile: http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658!
Succes! Numai bine!

neluL
| neluL a răspuns:

Intreab-o pe NOname! Ea stie cel mai bine - este expert TPU si o gasesti aici:
http://www.tpu.ro/utilizator/pzyz
Numai bine!

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Multe.

| MadduM a răspuns:

Trebuie sa fii un user popular [popular referindu-ma sa fii activ pe site si dai raspunsuri clare ]. Asta e tot ceea ce trebuie sa faci. Sfat : nu te milogii de fundite, caci daca o faci nu vei arata ca un om ce vrea sa fie expert.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe! Uite, de exemplu, utilizatorul neluL, care ti-a raspuns aici putea fi de mult expert cu fundele pe care le are! Conteaza si alte lucruri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna1Pt a deveni expert TPU trebuie sa ai multe puncte:aceste puncte se acumuleaza pe fundite multe,vizualizari ale profilului tau, intrebari, raspunsuri etc...Nu este usor sa devii expert dar nici imposibil.Acest site este un site in care noi, oamenii ne ajutam unii pe altii de aceea se numeste:"TPU(toti pentru unu)"si nu trebuie neaparat sa fii expert. Poti fi un simplu utilizator care ajuta oameni iar acestea te pot rasplati si poate poti deveni expert TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numarul raspunsurilor castigatoare(fundite)nu este un criteriu de selectie(spre exemplu, sunt experti cu un numar actual de 61 de raspunsuri castigatoare, numar care a fost mai mic in momentul desemnarii sale ca expert). Singurele lucruri care conteaza cu adevarat sunt calitatea postarilor si un numar de minimum 500 de raspunsuri.

| balintsebastian a răspuns:

Cat mai multebig grinbig grin

| CiupiițDeclarăRăzboiÎmpotrivaObsedateDeJB a răspuns:

Pentru a deveni Expert TPU si sa primesti medalia de sub poza la profil ai nevoie:

Indemanarea
Efort
Timp
Intelepiciunea
Popularitatea

Pont: daca vrei, si diacritice. [Am observat ca unii experti (majoritatea) folosesc diacritice si oamenii apreciaza si le premiaza cu funda.]

Cum se prepara:

Cand unul apare ca are nevoie de ajutor, o ajuti, din sursa ta, nu "COPY+PASTE". Nu spui "Fundita" ci in loc de "Ma bucur ca te am ajutat, numai bine", multa respect si scrii cu diacritice.

Cred ca te am ajutat, numai bine! big hug