| anonim_4396 a întrebat:

Cate funde iti trebuie ca sa ajungi senior

10 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Bun venit!
Când ești membru senior beneficiezi de mai multe avantaje. Poți să postezi pe chat, să votezi, să raportezi și să trimiți mesaje private.
Nu ai nevoie de răspunsuri câștigatoare!

Trebuie să ai o vechime pe site de 10 zile și 100 de răspunsuri (nu neapărat câștigatoare)!
Pentru mai mult: http://www.TPU.ro/blog/?p=2183

| Ronnix a răspuns:

Pentru a avansa la gradul de senior, va trebui sa ai o vechime pe site de cel putin 10 zile si cel putin 100 raspunsuri date. (Numarul fundelor nu conteaza.)

caramela
| caramela a răspuns:

Hristos s-a inaltat! nu trebuie sa ai fundite, trebuie sa ai 10 zile de cand te-ai inregistrat pe site-ul TPU, si o 100 de raspunsuri de calitate.iar adminii se vor ocupa de statutul tau cand vor consirea ca ai indeplinit cerintele impuse de ei.
O zi buna!

| COSMIN457 a răspuns (pentru CautNume):

Ce e asta

| CautNume a răspuns (pentru COSMIN457):

Blogul site-ului unde scrie cum devii senior.
"2. Marea curatenie a inceput cu segmentarea intre membri juniori si membri seniori. Pentru a cerne apele am stabilit ca un membru junior ramane membru junior pana la momentul in care scrie 100 de raspunsuri. Cu un minim de 10 zile de juniorat. In plus, in curand vom introduce si o conditie de peer review/ peer acceptance – cum zice englezul happy Cu alte cuvinte un numar de X membri seniori (alesi prin tragere la sorti) vor putea decide daca un membru junior merita sa se bucure de statutul de senior – asta ceva mai incolo

Ce nu poti sa faci ca membru junior. Nu poti sa faci trolling in esenta:

- nu poti sa postezi pe chat

- nu poti sa votezi si sa raportezi

- nu poti trimiti mesaje private

Poti insa sa te implici in comunitate si sa dovedesti ca ai ceva de spus."

| Азбука a răspuns:

Depinde cate poti colectiona, la 100 de raspunsuri date, in cel putin 10 zile.
Bafta!

| SuntRomânDeTreabă a răspuns:

Nu trebuie funde conteaza sa faci 100 raspunsuri funda?

| kbej a răspuns:

0! Trebuie doar sa ai 100 de raspunsuri!